|
|
|
|
 |
**buci**
2005-06-21 16:50:36
|
267
|
| Nem akarok tök hülyének tűnni, de sokan használják itt az OFF, és ON szavakat a mondanivalójuk elején, végén legfőképp... Ezek mit jelentenek... fogalmam nincs... Meg az szvsz... Jó lenne, ha valaki felvilágosítana már... A magyar megfelelőjét vágom az Offnak és az ONnak, de hogy jönnek ezek ide?
|
|
A hozzászólás:
 |
Kuulpix
2005-06-20 19:45:22
|
266
|
| Az adaptall-t nem átalakítóként hanem illesztési rendszerként kell felfogni. Szóval egy adaptall + egy átalakító nem 2db átalakításnak felel meg. Pl. az M42 adaptall mount - ahogy szokták is emlegetni - az obival együtt felel meg egy normál M42-es obinak. Ha erre raksz egy EOS/M42 átalakítót akkor olyan mintha egy default-ból M42-esre raktál volna ugyanilyet. Remélem jól értem és ezirányú a félelmed. Az előbb emlíett adaptall M42 + EOS/M42 tökéletesen működik ha megfelelően jó az EOS/M42 átalakító. Egyébként nekem is van ilyen amellett, hogy van EOS adaptall mount-om is (fehér holló). Talán az M42-vel azért járnál jobban mint az OM-mel mert könnyebb később esetleg más géphez illeszteni vagy eladni. A szerelgetésről pedig annyit, hogy ha 2 adaptall-os obit akarsz cserélgetni akkor az nagyon egyszerű, metódusa ugyanaz mintha EF obit tennél fel vagy vennél le csak itt az adaptall mount-nál kell egy pöcköt bizgetni. Egy adaptall-os objektív sapkát még érdemes beszerezni ha két obid lesz és 1 mount-od. OFF Egyébként készülök eladogatni az adaptall-os cuccaimat mert sajna nincs időm kihasználni őket, ha érdekel valami majd figyeld az adok/veszek topikot vagy dobj egy mailt ON. Sok sikert! |
|
Előzmény:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|