|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
farkzoli
2005-06-17 19:34:04
|
130
|
Látom, jól beleástad magad :-) Úgy értettem, hogy szerintem a lencsehibák akkor is jelentkezni fognak, ha előállítanánk egy fényforrást, ami csak pl. 450-650 nm között sugározna. Érdekes a piros meg az ezüst kocsi. Teljesen egyformák |
|
Előzmény:
 |
pajko
2005-06-17 18:48:35
|
129
|
igen, a látható tartományból, amibe az infra zavar bele. ez az egyik hely, ahol erről olvastam: http://www.dpreview.com/learn/?/Photography_Techniques/Infrared_Photography_01.htm a másik nincs meg, de mindegy. egyébként a mai termésemből is van ide 1 kép: http://www.halom.u-szeged.hu/gallery/infra-2/pict0951.jpg lehet félreértettél, nem arra gondoltam, ami ezen a képen is van lent középen kékes félkör, az tudom, mitől van. tudom, mitől van a kromálás is, és azt is, hogy ennek egy részét az infra okozza, továbbá az infra felelős a kékesszürke árnyalatokért is. nézd csak meg a képen a leveleket. ugyanaz a kép hoya r72-vel: http://www.halom.u-szeged.hu/gallery/infra-2/pict0952.jpg
a látásról pedig annyit, hogy az emberi szem érzékeny az infra alsó részére, ha nem is túl erősen. szép idő esetén ez még tájékozódásra is alkalmas, erős napsütés esetén pedig méginkább. pont azért vág a legtöbb hot mirror és infra blokkoló úgy, hogy 730 nm-nél még 5-10% a szűrő áteresztő képessége, és csak 780-790 nm-nél blokkol teljesen, mert az emberi szem érzékenységét igyekeznek követni, hogy a fényképen is pont annyi információ legyen, mint amennyit szabad szemmel látsz. akadnak egy páran, akiknek kedvenc kedvtelésük az infra szemüvegben való rohangászás http://amasci.com/amateur/irgoggl.html mások emellett még csak infra fény mellett látható, infra fényt visszaverő (azaz szabad szemmel esélye sincs látni az embernek) festékkel szoktak szórakozni.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|