Keresés

Részletes keresés

nord Creative Commons License 2005-06-16 13:57:30 253
Makró közgyűrű nem lenne jobb megoldás? Képminőséget nem rontja, mint az előtétlencse, csak a fényerőt csökkenti.
Törölt nick Creative Commons License 2005-06-16 13:57:01 252
A nagyobb lencsék alkalmazása részmegoldás, mert mindenképp lágyulni fog a kép és nő az aberráció. Azonban a képek felhasználásának céljától, a céltárgyak méretétől és aminőségi elvárásaidtól függően jó is lehet a megoldás.
A hozzászólás:
LastRonin Creative Commons License 2005-06-16 13:37:17 250

Üdv!

 

Ebbe a topicba lettem irányítva, itt sok okosat hallhatok, beleolvasgattam a hozzászólásokba,de azért rákérdezek.

Néha szeretnék makró fotókat is, de objektívra nincs pénz bla-bla... ez az ismerős rész. Meg h őszínte legyek nem is csereberélném annyira az obit (koszolódás stb.) ha vennék is, mert főként nem makrózásra használom...

 

D70hez van egy kit alpobim, erre szeretnék valamilyen close up lencsét. 15e körül szánnék rá, milyet ajánlotok. Hallottam, hogy nem az igaz stb. persze ezzel tisztában vagyok nem válthatom ki a makró obit egy lencsével... de azért szeretném a keretek között a maximumot kihozni a dologból.

 

Olvastam h úgy küszömölik ki a szélek felé a lencse torzítását, hogy nagyobb lencséket tesznek fel... esteleg ezzel kapcsolatban is várok véleményt (márka, árkategória, bolt stb.)

 

Segíségeteket előre is köszönöm!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!