Keresés

Részletes keresés

comeback Creative Commons License 2005-06-14 14:16:08 44

pártszakadás lesz

 

Elutasította tegnap a parlamentben a képviselők többsége Kóka János miniszter helyett válaszoló egykori üzlettárs, mai politikai államtitkár Manninger Jenő interpellációjára adott válaszát. Horn Gyula a Magyar Nemzetnek adott nyilatkozata szerint nem bosszú volt (lásd köztársasági elnökválasztás körüli MSZP-SZDSZ huzavona). Úgy indokolta a lépést: "Elégedetlenek voltunk a témában hozott intézkedésekkel, a frakció számára pedig nem volt előírva a kötelező szavazás." Azaz a frakcióvezetés tudtával lehetett nemmel szavazni - máskor ugyanis előírja a frakció, hogyan lehet szavazni. Ez azt jelenti, hogy Lendvai Ildikó frakcióvezető nem rendelte el a kötelező szavazást erre az interpellációra, vagyis az ő tudtával (netán beleegyezésével) történt a leckéztetéssel is felérő leszavazás.

A hozzászólás:
ellenforradalmár Creative Commons License 2005-06-14 14:10:57 42

Ein Gespenst

Szerinted miért nem lépett vissza?

 

Meggyőződésem, hogy az óbolsi 'baranyai csoportnak' a liberálisnak tartott Hiller és Gyurcsány térdrekényszerítése volt az igazi célja, Szili csak egy baba volt a játszmában. A kongresszusi határozat után mind a pártelnöknek, mind pedig a miniszterelnöknek az ott hozott döntést kellett képviselnie. Ha megalázó visszavonulásra tudják kényszeríteni az SZDSZ-t, gyengül a koalíciós partnertől kapott támogatásuk; ha nem, ők a bűnbakok. Szili tehát nem léphetett vissza, a meccset végig kellett játszani. A szombati zárt kongresszus viszont - számomra meglepő módon - valamiért szembefordult a 'baranyaiakkal'. Gyurcsány és talán Hiller is megerősödött, Tollert fütyülték ki. Ebből előbb-utóbb - egy választási vereség esetén viszonylag hamar - pártszakadás lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!