|
|
|
|
 |
ellenforradalmár
2005-06-14 14:27:54
|
51
|
Kedves tfa!
Ez a "Kovács László neve merült fel elég komolyan" sokszor előjön itt az Indexen. Nekem úgy tűnik, hogy a szocik akarták és őmaga nem. Egy általam nagyrabecsült MSZP-képviselő (nem vagyok szoci-fan, soha nem szavaztam rájuk és ezt az illető is tudta) sör mellett, baráti beszélgetés közben, a 2002-es választások előtt igen határozottan állította, hogy Kovács nem akar elnök lenni. A kényelmes és jól jövedelmező köztársasági elnöki hely helyett Brüsszelbe akar menni. A magyarázatát ő sem tudta (vagy nem mondta), de kétségtelenül neki lett igaza. Pedzegették a szocik Horn nevét is, de őt még Kovácsnál is nehezebb lett volna letolni a Szadi torkán... :)
A lényegben - a szociknak nem volt okuk a meglepődésre - természetesen egyetértünk.
üdv |
|
 |
cserép virág
2005-06-14 13:19:57
|
38
|
| Hát pedig kovács23lászló az lett volna az igazi! Képzeld, ahogy a köztársasági elnök bársonyszékéből okádott volna az ellenzékre, mint a nemzet egységét megtestesítő közjogi méltóság! |
|
 |
zi_laj
2005-06-13 19:07:18
|
22
|
| Azért nem mindig voltak ilyen következetesek! |
|
 |
pinyin
2005-06-13 17:48:38
|
16
|
| Nem volt rajta sapka. |
|
A hozzászólás:
 |
tfa
2005-06-13 17:47:54
|
15
|
Kedves ellenforradalmár!
Az SZDSZ már akkor megmondta, hogy pártpolitikust nem szvaznak meg KE-nek, mikor erre a posztra Kovács László neve merült fel elég komolyan. Az pedig már nem most volt, tehát hogy a szocikat meglepte volna az SZDSZ hozzáállása, elég nehezen hihető |
|
Előzmény:
 |
ellenforradalmár
2005-06-13 17:02:05
|
8
|
| Az SZDSZ álláspontja már Szili kongresszusi megválasztása előtt is egyértelmű volt. Egyetlen pillanatig sem lebegtették, hogy esetleg megszavaznák. Amennyiben a pártja érdekét tekintette volna elsőrangúnak, legkésőbb a harmadik forduló előtt le kellett volna mondania. Ezzel megnyílt volna a lehetőség Sólyom leszavazására (egy jelölt esetén van igen-nemre lehetőség) és az egész procedúra nyugodt megismétlésére. Nem tette és ez komoly politikai hiba volt. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|