Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
VicKing1 Creative Commons License 2005-06-10 23:40:14 119
És milyenek is lettek azok a tengerpartos képek? Csak mutatóba... :))
Előzmény:
pajko Creative Commons License 2005-06-09 19:07:29 118
sajna nem találom. keresgettem az infra-fotózás témában és egyszercsak ott volt az oldal, de nem érdekelt, mert nem olyan gépem van, így nem foglalkoztam vele. most meg sehogy sem akar előjönni a gugliban. azt viszont tudom, hogy nightshot módban F2.2 1/30-ra van korlátozva a gép, azaz nappali fénynél egy szép nagy világos pacnit fogsz kapni. meg lehet bütykölni a motort (normál állapotban kihúzott legyen a hot mirror, mert ugye így a többi funkció normál módban fog menni) ki lehet szedni a hot mirrort is, vagy próbálkozhatsz ND2X vagy ND4X szűrőkkel. egyébként ez az egész korlátozás azért lett, mert tudniillik az infra fény (amiből erős napsütésben szép sok van) átmegy elég sok ruhaneműn, a testről visszaverődik, és ismét átmegy a ruhaneműn, és pár eszement nekiállt infrafotózni a tengerparton. egy amcsi tv csatorna felfújta az ügyet, balhé lett, és a sony-nak kénytelen volt lépnie valamit. update a lenti postomhoz: a Pálvölgyiben a Westend-ben lehet kapni B+W 486-ost, igaz, csak rendelésre. 2 méret után érdeklődtem, 43 mm-es (ilyen a menete a dimage z10-nek) és 52 mm-es után (a 43 mm-esből van 0.5-ös és 0.75-ös is a gyártó táblázata szerint, az 52 mm-esből csak 0.75-ös). 52 mm-essel nem foglalkoznak, a 43 mm-esre 24-27 ropit mondtak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!