Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
szomi_szomi Creative Commons License 2005-06-03 10:47:01 442
Ez így semmire se garancia. Nálunk hasonló feltételek mellett 6 hónapot csúsztak. A műszaki felmérő teljesen irreális készültségi fokokat adott meg. A vevők egyenként tárgyaltak a beruházóval, hogy a leírt készültség nonszensz és nem hajlandóak fizetni. Érdekes módon nem nagyon ellenkezett a beruházó. Aztán nagynehezen összekaparta a pénzt, de elég kockázatos volt a dolog. Úgy kellett költöznünk, hogy nem volt bent a lift és költözés után még 7 hónap volt a használatbavételi. Ez azt jelenti, hogy fél éve kifizettük már a teljes összeget és a lakás még nem létezett papíron. (Az már csak apróság, hogy használatbavételi után még 3-4 hónap míg meg lesz a lakás tulajdoni lapja.) Tehát a legfontosabb, hogy a házépítés "vége" az MINIMUM azt jelenti, hogy megvan a használatbavételi engedély minden lakásra és közöshelységre (a liftre pl külön engedély kell).
Előzmény:
Ben_Synthetic Creative Commons License 2005-06-03 10:37:50 440
köszönöm a segítséget mindenkinek!

Több helyen volt pl. a köv. ütemezés:

10% előszerződéskor

4x20%

10% végén

gondolom ez műszaki készültséghez és nem időhöz van kötve.
Ez megfelelő lehet?
Csak az a para ahol irreálisan nagy összeget kell az elején befizetni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!