|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
szomi_szomi
2005-06-03 10:47:01
|
442
|
| Ez így semmire se garancia. Nálunk hasonló feltételek mellett 6 hónapot csúsztak. A műszaki felmérő teljesen irreális készültségi fokokat adott meg. A vevők egyenként tárgyaltak a beruházóval, hogy a leírt készültség nonszensz és nem hajlandóak fizetni. Érdekes módon nem nagyon ellenkezett a beruházó. Aztán nagynehezen összekaparta a pénzt, de elég kockázatos volt a dolog. Úgy kellett költöznünk, hogy nem volt bent a lift és költözés után még 7 hónap volt a használatbavételi. Ez azt jelenti, hogy fél éve kifizettük már a teljes összeget és a lakás még nem létezett papíron. (Az már csak apróság, hogy használatbavételi után még 3-4 hónap míg meg lesz a lakás tulajdoni lapja.) Tehát a legfontosabb, hogy a házépítés "vége" az MINIMUM azt jelenti, hogy megvan a használatbavételi engedély minden lakásra és közöshelységre (a liftre pl külön engedély kell). |
|
Előzmény:
 |
Ben_Synthetic
2005-06-03 10:37:50
|
440
|
köszönöm a segítséget mindenkinek!
Több helyen volt pl. a köv. ütemezés:
10% előszerződéskor
4x20%
10% végén
gondolom ez műszaki készültséghez és nem időhöz van kötve. Ez megfelelő lehet? Csak az a para ahol irreálisan nagy összeget kell az elején befizetni? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|