|
|
|
|
 |
Törölt nick
2005-05-31 09:48:46
|
227
|
| A SLIM szűrőknél az üveg átmérője nagyobb, mint az objektívmenet. Tehát alul becsavarod az objektívbe, de a felső/külső széle nagyobbátmérőjű lesz. Ezen kívül általában kisebb magasságú. Tehát már nem tudsz további szűrőket vagy a gyári objektívsapkát belepattintani. Ezzel a felépítéssel viszont a széles látószögnél ESETLEG fellépő vignettálást el tudod kerülni. |
|
A hozzászólás:
 |
fotoCella
2005-05-30 09:32:02
|
224
|
Helo!
Meg tudná valaki mondani, hogy mennyivel előnyösebb egy slim szűrő (UV, vagy Cirk pol), mint a nem slim?
A Slim-eknél több helyen olvasható, hogy "inkl. Objektivdeckel",
vagyis objektívsapkával. Ez azt jelenti, hogy ezekre nem jó az objektív gyári sapkája - esetleg nem jól értem az egészet?
CANON EFS 17-85-re keresek egyébként.
Mit javasolnátok az alábbiak közül?
HOYA HMC Polfilter Circular 67mm
HOYA HMC ULTRA UV-POL-C. 67mm
HOYA HMC UV-Filter 67mm
HOYA HMC-Super UV 67mm
HOYA HMC-Super UV 1mmPro 67mm
B&W Pol circular MRC 67 E
B&W Pol circular MRC Slim 67 E inkl. Objektivdeckel
B&W Pol Circ. Käsemann Slim 67 E MRC
B&W Pol circular Käsemann 67 EW MRC
B&W UV (010) MRC 67 E
B&W UV (010) MRC "Slim" 67 E inkl. Objektivdeckel
köszi
fotoCella
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|