Keresés

Részletes keresés

D12 Creative Commons License 2005-05-16 08:41:01 45

Sziasztok!

 

Nekünk is már jóval magasabb a kötbér összege, mint a hátralévő utolsó részlet, kíváncsiak vagyunk, hogy a kötbért, a lakhatási után vagy a korábbi birtokba adáskor számolják majd el ?

Nem is beszélve a vészesen közelgő újabb kiadásról, az ismételten fizetendő 2%-os kezelés költségről, amit júniusban kell fizetnünk a banknak.

 

Van már ötletetek, hogy melyik biztosítónák kössünk szerződést és mikor ?

A hozzászólás:
B25 Creative Commons License 2005-05-15 18:49:38 44

Sziasztok!

 

Köszi az újabb infókat.

Én csak pénteken hallottam először arról, hogy az utolsó részlet kifizetésétől teszik függővé a lakhatási előtti beköltözést, viszont pénteken du. 2 órakor a Tusnádnál már nem tudtam senkit elérni.... végül is miért dolgozzanak többet, minden rendben van az építkezésekkel.. :(

Szóval nem tudom, most mi van, de az biztos, hogy nekünk valahova költözni kell.

 

Mivel a CIB finanszírozza az építkezést is, ezért nem hiszem, hogy túlzott akadályt gördítenének a beköltözés elé, hiszen a hitelt már 1 éve fizetjük, és az utolsó részlet utalása sem rajtunk múlik.

Viszont lakásbiztosítást azt szerintem kell kötni addig, amíg beköltözünk. Ti kötöttetek már?

 

Különösen nevetséges lenne erre hivatkozni, amikor a Tusnád által fizetendő kötbér összege lassan már nagyobb, mint a hitelünk utolsó részlete...

Előzmény:
D12 Creative Commons License 2005-05-15 17:39:04 42

Beszélt már valaki a Tusnáddal arról, hogy ha a bank az utolsó részlet kifizetését a lakhatási engedélyhez köti, ők viszont elvárják a birtokba adáshoz a teljes vételár kifizetését, akkor hogyan tudnak a bankhitelesek beköltözni a lakhatási előtt ?

 

Mellesleg megjegyzem, nekünk a bank már csak 500 EFt-ot utal a Tusnádnak, ezen csekély összeg miatt fog meghiúsulni a korábbi beköltözés?

 

A bankhiteleseknek mi a véleménye ezzel kapcsolatban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!