|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
SchefferJ
2005-05-12 14:05:37
|
119
|
Nekem 10D+17-40 f4L-en csücsülő polárnál 17-en nincs vinnyettálás, viszont ugyanez a szűrő (Soligor, vastag) 300V-n keményen vinnyettál 17-en. Kb. 20-tól már nem. |
|
Előzmény:
 |
weigertj
2005-05-12 13:41:50
|
118
|
| A polárszűr külső gyűrűjének tekergetésével tudod állítgatni az effekt intenzitását. Az alábbi linken találhatsz egy elég jó leírást arról, hogyan is működik mindez:
http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam/User-Guide/filter/polarizer.html
Én most vettem az EOS-300D + kitobjektív pároshoz egy B+W cirkuláris polárt. Habár csak holnap vehetem majd kézbe.
Úgy tudom, hogy a Hoya többrétegű polárjait nagyon nehéz tisztítani, ill. a B+W masszívabb konstrukció.
Nagylátószögnél (18mm) ti szoktatok tapasztalni vignyettálást nem "wide-angle" polároknál? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|