|
|
|
|
 |
HangaDóra
2005-05-04 22:35:37
|
41
|
Laja73!
Ennek a táblának épp az a lényege, hogy a C oszlopban megcsinálod a tavalyit, és ahhoz viszonyítva kell kalkulálni az ideit.
Pl Víz és csat: Tavalyi tény/330*365, amennyiben nem változott a vízórás/ vízóra nélküli arány
Gyors előzetes kalkulációhoz az árindexekkel beképletezem a D oszlop kiadási részét. Abból látom, hogy mennyit emelkedne a közös költség, és ezután jön az igazi kalkuláció.
Mi az, amire több kellene. Pl. karbantartás, megtakarítás, felújítás, ....
Mi az, amiből faragni kell! Pl. szemétszállítás, ügyviteli költségek, ...
|
|
A hozzászólás:
 |
Laja73
2005-05-04 21:10:53
|
40
|
Bocsánat, közben beszúrtam sorokat, azért lett ez pld. nálam C18, de...a C17-re gondoltam, hogy az =C46 (nem B46). A D25-ben meg 0 volt fixen, de szummásítottam már... Képzeld, 8 ft eltéréssel pontosan kijött a teljes év! Ez nyilván kerekítés. Ennek nagyon örülök, mert életemben nem találkoztam még ilyesmivel. Most jön majd a tavalyi, azt is meg akarom csinálni, az egy kicsit nehezebb lesz. Köszi mégegyszer mindent! |
|
Előzmény:
 |
HangaDóra
2005-05-04 20:33:50
|
39
|
A D25-öt többféleképpen lehet értelmezni.
Lehet a D21:24 SUM-ja, de értelmesebb dolog a D21:24-et üresen hagyni, mert előre nem tudhatod a záró pénzkészlet megoszlását. Ezért oda praktikus felvezetni a D45-öt. Csak beírod, hogy =D45.
A C18 ellenőrző szám. Ha nem 0, akkor hiba van a számításban.
A C52 üres. Valami másra gondoltál.
A C51-be viszont bemásolhatod , hogy =Munka3!D16 , akkor megjelenik a vízdíjtartalom külön is.
Lehet alakítani a táblát tetszés szerint. Ki lehet egészíteni, át lehet variálni, csak kicsit érteni kell hozzá.
Aki nem ért a képletezéshez, az is könnyen boldogul vele, ha nem írkál olyan cellába, amiben képlet van.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|