|
|
|
|
 |
H_G
2005-05-03 16:57:28
|
101
|
Nem! A túl magas pulzusszámmal végzett (anaerob) mozgás sem fogyaszt, ez viszont izmot épít. (Túl alacsonyon pedig semmi sem történik, csak elfáradsz.) A zsírégetéshez kb. a max. pulzusszámod 65 és 85%-a közti tartományban kell maradnod, mégpedig minimum 3/4 órán át! A szervezet ui. először a májban raktározott cukrot használja el és csak akkor nyúl a zsír formájában tárolt energiához, ha az már elfogyott.
A max. pulzus (Maximum Heart Rate) eléggé egyénfüggő, így igazán csak terheléses EKG-ból lehet megtudni, de van egy közelítő képlet a kiszámolására: 220 mínusz életkor.
|
|
 |
Sign
2005-05-03 14:57:29
|
99
|
| Sőt, szerintem attól is "fogysz", ha csak idegesekedés miatt emelkedik meg a pulzusod. Gondolom ezáltal a szervezet rövidebb idő alatt fogyaszt el ugyanannyi tápanyagot. |
|
A hozzászólás:
 |
phoenix1
2005-05-03 14:44:57
|
98
|
| A zsírégetés mennyisége ezek szerint egyenesen arányos lenne a pulzusszám növekedésével? Ha ez így van, akkor már attól is sokat kellene fogynom, ha a villamos vagy a HÉV után rohanok... Ugyanis szépen kifulladok tőle és legalább kétszeresére nő a pulzusom... |
|
Előzmény:
 |
H_G
2005-05-03 14:31:10
|
97
|
Az úszást nagyon nehéz olyan intenzíven csinálni, hogy kellőképp megemelkedjen tőle a pulzus.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|