|
|
|
|
 |
DIE_ROBOTER
2005-04-28 09:42:15
|
290
|
Az 50-200-zal, 200mm-en, 25mm-es közgyűrűvel 0.35x (0.7x eq.) nagyítás érhető el. Az 50/F2.0 makróval, ugyanezzel a közgyűrűvel 1x (2x eq.) nagyítást lehet elérni. |
|
A hozzászólás:
 |
toth-abri
2005-04-28 06:02:53
|
289
|
| Köszi! Most látom, hogy a kép adatai között szerepel a közgyűrű mérete. Nekem a bokeh tetszik. Azt tudod, hogy 200mm-nél és ezzel a közgyűrűvel milyen arányú nagyítás érhető el? |
|
Előzmény:
 |
DIE_ROBOTER
2005-04-27 22:40:22
|
287
|
Igen, vakut használtam (este 7 után készült a kép, szabadban). A vonalkák pedig egy fűszerű növénykétől származnak. Az olympus objektíveknek nem erőssége a bokeh (az élesség viszont az), ezért ki is emeli őket kicsit.
25mm-es a közgyűrűm, természetesen ebben is processzor és firmware van és beleszámítja a vaku vezérlésébe, stb. Az 50/F2.0 macro -m használható AF üzemmódban ezzel a közgyűrűvel, de ez a tele-zoom csak MF-ben használható. (nem is csodálom, jóformán nincs egy rögzített lencse az objektívben - mozognak az első, egyes belső és a hátsó lencsék is zoom közben, ráadásul nem lineárisan - 50-200/ F2.8-3.5 ) A felvétel 200mm-en (400mm eq.) készült. Ilyenkor 89-180 cm között lehet élességet állítani, természetesen ezt a CCD-től kell mérni, a frontlencséhez kb. 60 cm távolságban van a téma, ha a közelpontba helyezed.
A rekesz amúgy F8 volt, ilyen közeli témánál így csak néhány mm a mélységélesség, a virág pedig kb. 1 cm átmérőjű volt. A bibékre élesítettem. (a bimbók voltak még kb. ebben a távolságban)
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|