Keresés

Részletes keresés

PJP Creative Commons License 2005-04-27 13:13:17 59
Nemzetközi előírások szerint a foglalkoztatási rátát a 15-64 éves munkavállalási korú népességre számolják ki a kettő hányadosaként. A foglalkoztatottak száma 3,8-3,9 millió, a 15-64 éves népesség száma pedig durván 6,8 millió, s így jön ki az 56-57%-os foglalkoztatási ráta.

Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2005-04-27 12:59:03 58

Bár, ha a foglalkoztatottsági rátát a teljes népességhez viszonyítjuk, még jó is lehet a rátád.

A hozzászólás:
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2005-04-27 12:57:00 57

Akkor kérlek ismertes meg az alábbiakkal:

 

Mennyi az összes foglalkoztatott lehetséges száma?

Mennyi a jelenleg foglalkoztattootak száma?

 

Csak azért, mert az előző hozzászólásodban nem rátáról írtál. A mostani rátád alapján:

 

1 %: 230000/3=76666,666

100%: 7666666,666

 

Kérdezem, helyesen számoltam? Ha nem, hol a hiba? Te, mint leendő munkaügyi és fogl.pol.min, biztosan tudod.))))

Előzmény:
PJP Creative Commons License 2005-04-27 12:39:31 56
Az érdemi vitához nem ártana egy kicsit megismerkedned az adatokkal és az alapfogalmakkal.

Az Orbán kormány alatti 230 ezres növekedéssel a foglalkoztatási ráta 3-3,5 százalékponttal 56-57%-ra emelkedett, ami igen távol van a teljes foglalkoztatottságtól (az EU-ban 70%-os szintet tekintik annak). A kormányváltás időszakához képest a foglalkoztatottság gyakorlatilag semmit sem nőtt.

 

És nem mellékesen, az Orbán kormány alatt a munkanélküliek száma közel 100 ezer fővel, 230 ezerre csökkent. Ezzel szemben a KSH jelenleg 286 ezer munkanélkülit tart nyilván, ami ugye 56 ezerrel több, mint a kormányváltás idején.

Ennek alapján számomra nem kérdés, hogy melyik kormány foglalkoztatáspolitikája volt a nemzet üdvére, és melyiké visz katasztrófába.

 

PS. Nem azt modtam, amit a számba adsz, hogy általában nincs középút. Azt állítottam, hogy konkrétan ebben a vitában nem az arany középút hozza meg az üdvözülést. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!