|
|
|
|
 |
Ki(vagyok)_én
2005-04-27 13:49:26
|
63
|
Visszatérve ehhez a hozzászólásodhoz. Az alábbi szmokkal kéne behatóbban foglalkozni az előbb megjelölt linkről:
Foglalkoztatottsági ráta:
1998-47,5%
1999-49,3%
2000-49,9%
2001-50,2%
Ez qrva messze áll az 56-57 %-tól. És, ha elemzed a számokat látható, hogy az ugrás 99-ben történt. Ha komolyan gondolkodunk, ezt nem lehet betudni a Széchenyi tervnek és a többi belső élénkítő programnak. Ez még vastagon a Bokros csomag utóhatása.(Beáramló külföldi tőke, munkahelyteremtő multik stb.)
Akkor kezdhetjük elölrő épületes vitánkatl.))))
|
|
 |
Ki(vagyok)_én
2005-04-27 12:57:00
|
57
|
Akkor kérlek ismertes meg az alábbiakkal:
Mennyi az összes foglalkoztatott lehetséges száma?
Mennyi a jelenleg foglalkoztattootak száma?
Csak azért, mert az előző hozzászólásodban nem rátáról írtál. A mostani rátád alapján:
1 %: 230000/3=76666,666
100%: 7666666,666
Kérdezem, helyesen számoltam? Ha nem, hol a hiba? Te, mint leendő munkaügyi és fogl.pol.min, biztosan tudod.)))) |
|
A hozzászólás:
 |
PJP
2005-04-27 12:39:31
|
56
|
| Az érdemi vitához nem ártana egy kicsit megismerkedned az adatokkal és az alapfogalmakkal.
Az Orbán kormány alatti 230 ezres növekedéssel a foglalkoztatási ráta 3-3,5 százalékponttal 56-57%-ra emelkedett, ami igen távol van a teljes foglalkoztatottságtól (az EU-ban 70%-os szintet tekintik annak). A kormányváltás időszakához képest a foglalkoztatottság gyakorlatilag semmit sem nőtt.
És nem mellékesen, az Orbán kormány alatt a munkanélküliek száma közel 100 ezer fővel, 230 ezerre csökkent. Ezzel szemben a KSH jelenleg 286 ezer munkanélkülit tart nyilván, ami ugye 56 ezerrel több, mint a kormányváltás idején.
Ennek alapján számomra nem kérdés, hogy melyik kormány foglalkoztatáspolitikája volt a nemzet üdvére, és melyiké visz katasztrófába.
PS. Nem azt modtam, amit a számba adsz, hogy általában nincs középút. Azt állítottam, hogy konkrétan ebben a vitában nem az arany középút hozza meg az üdvözülést.
|
|
Előzmény:
 |
Ki(vagyok)_én
2005-04-27 11:41:04
|
55
|
A 230e kb. 5% a munkaképesek köréből. Ezek szerint kedvenced elérte a hőn áhított teljesfoglalkoztatottságot. (Mai reggeli rádió: a cél a teljes foglakoztatottság max. 3-4 %-os munkanélküliséggel. És ezt V. mondta)
Látom, te szeretsz minősítgetni:
álobjektív
nemzet üdve
katasztrófa
Egyáltalán miből gondolod, hogy nincs középút? Mert kinyilatkoztattad? Kinek gondolod magad? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|