|
|
|
|
 |
vlevi
2005-04-26 21:05:51
|
279
|
- Canon EF-S 18-55 Ez az egy van most. - Canon 50 mm-es, f1.8-as fix. Ezen én is gondolkodom, hasonló megfontolásból. Az alapobival beltérben állandóan vakuzni akar a gép. - Meg valami zoom kellene, mondjuk Sigma 55-200 DC , vagy Canon 55-200 USM, bár ez utóbbi jóval drágább, de nem tudom, hogy a Sigma autofocus sebessége hol helyezkedik el mondjuk a 18-55 alapobi és a Canon USM között. Vajon lassabb-e, mint az alapobi, vagy azzal mérhető sebességű-e, esetleg kicsit gyorsabb? Pest felé nemigazán járok, így nincs lehetőségem megnézni/megismerni a rengeteg hirdetett objektívet, anélkül pedig nem merek választani.
|
|
A hozzászólás:
 |
laja30
2005-04-26 20:42:41
|
278
|
Az objektívjeim:
- Canon 50 mm-es, f1.8-as fix. Szerintem szinte kötelező vétel. Hihetetlenül kicsi és könnyű, és kb. 30 ezer Ft. A nagy fényerő miatt beltérben, ahol nem kell zoom (magad mehetsz közelebb), tökéletes vaku nélküli fényképezésre.
- Sigma 18-125 f3.5-5.6 általános kirándulós célokra.
- Sigma 105 mm f2.8 makró.
- Canon 70-210 mm f3.5-4.5 USM. Ez utóbbi nagyon gyorsan fókuszál (bár már nem gyártják, rajta sincs a Canon európai oldalán).
|
|
Előzmény:
 |
vlevi
2005-04-24 16:56:23
|
270
|
"A másik Canon obimat is ott vettem" Szabad tudni, milyen objektívet vettél? Én 300D-hez keresek |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|