Keresés

Részletes keresés

vlevi Creative Commons License 2005-04-26 21:05:51 279
- Canon EF-S 18-55 Ez az egy van most.
- Canon 50 mm-es, f1.8-as fix. Ezen én is gondolkodom, hasonló megfontolásból. Az alapobival beltérben állandóan vakuzni akar a gép.
- Meg valami zoom kellene, mondjuk Sigma 55-200 DC , vagy Canon 55-200 USM, bár ez utóbbi jóval drágább, de nem tudom, hogy a Sigma autofocus sebessége hol helyezkedik el mondjuk a 18-55 alapobi és a Canon USM között. Vajon lassabb-e, mint az alapobi, vagy azzal mérhető sebességű-e, esetleg kicsit gyorsabb?
Pest felé nemigazán járok, így nincs lehetőségem megnézni/megismerni a rengeteg hirdetett objektívet, anélkül pedig nem merek választani.
A hozzászólás:
laja30 Creative Commons License 2005-04-26 20:42:41 278

Az objektívjeim:

 

- Canon 50 mm-es, f1.8-as fix. Szerintem szinte kötelező vétel. Hihetetlenül kicsi és könnyű, és kb. 30 ezer Ft. A nagy fényerő miatt beltérben, ahol nem kell zoom (magad mehetsz közelebb), tökéletes vaku nélküli fényképezésre.

 

- Sigma 18-125 f3.5-5.6 általános kirándulós célokra.  

 

- Sigma 105 mm f2.8 makró.

 

- Canon 70-210 mm f3.5-4.5 USM. Ez utóbbi nagyon gyorsan fókuszál (bár már nem gyártják, rajta sincs a Canon európai oldalán).

 

Előzmény:
vlevi Creative Commons License 2005-04-24 16:56:23 270
"A másik Canon obimat is ott vettem"
Szabad tudni, milyen objektívet vettél?
Én 300D-hez keresek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!