Bobby, ha kifejezetten az a célod, hogy valakit a himnusz éneklése közben akarsz megörökíteni, vagy esetleg tudod, hogy csak a himnusz éneklése közben tudod csak lefényképezni, szerintem nem gond.
Lehet, hogy népszerűtlen az álláspontom, de ma Magyarországon NEM létezik egészséges patriotizmus. Akik "magyarkodnak", azok meg mindig vádolják azokat, akik nem, de ez így nem jó. Ha valami nem jön belülről, akkor az nem jó. Ha én büszke vagyok a magyarságomra, akkor a hazafiasságomat nem azzal adhatom át, hogy vádolom a környezetenet, hogy pl. te miért nem tiszteled a himnuszt, hanem azzal tehetem vonzóvá, hogy szimpatikusnak, követendőnek mutatom.
Én elutasítom azt a patriotizmust, amely megbotránkozik azon, ha egy fotóriporter a himnusz alatt a munkáját végzi.
Persze azért ennek is vannak határai. A fényképezéssel nem lehet tönkretenni egy pillanat felemelkedettségét. |