Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2005-04-27 07:00:09 280

Bobby, ha kifejezetten az a célod, hogy valakit a himnusz éneklése közben akarsz megörökíteni, vagy esetleg tudod, hogy csak a himnusz éneklése közben tudod csak lefényképezni, szerintem nem gond.

 

Lehet, hogy népszerűtlen az álláspontom, de ma Magyarországon NEM létezik egészséges patriotizmus. Akik "magyarkodnak", azok meg mindig vádolják azokat, akik nem, de ez így nem jó. Ha valami nem jön belülről, akkor az nem jó. Ha én büszke vagyok a magyarságomra, akkor a hazafiasságomat nem azzal adhatom át, hogy vádolom a környezetenet, hogy pl. te miért nem tiszteled a himnuszt, hanem azzal tehetem vonzóvá, hogy szimpatikusnak, követendőnek mutatom.

 

Én elutasítom azt a patriotizmust, amely megbotránkozik azon, ha egy fotóriporter a himnusz alatt a munkáját végzi.

 

Persze azért ennek is vannak határai. A fényképezéssel nem lehet tönkretenni egy pillanat felemelkedettségét.

A hozzászólás:
Bobby75 Creative Commons License 2005-04-26 16:01:25 274
De nem csak a szélsőséget beszéljük meg, mert ez szerintem egyértelmü... Az eredeti dilemmám az a himnusz alatti fotózás lenne inkább...
Előzmény:
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-04-26 08:20:33 273
Az tuti, hogy nem lenne pofám elővenni a kamerát, ha pl. egy hozzátartozó ott van, és éppen aggódik a családtagjáért vagy siratja mert meghalt. 200m-es körzetben az útszéli dudvát nem fényképezném le egy ilyen helyzetben. Esetleg ha mentős / tűzoltós ruha lenne rajtam és ezek a szervek kérnék, hogy dokumentáljam a munkájukat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!