|
|
|
|
 |
geszthi
2005-05-12 22:20:11
|
76
|
Mikor fogja az MN tamadni Jarai Zsigmondot amiert a kozalkalmazottak 25%-t kirugatna?
Korrigálni kell a gazdaságpolitikát
Véleménye szerint ez sokáig már nem folytatható, korrigálni kell a jelenlegi pályát, és más gazdaságpolitikát kell megvalósítani. A jegybankelnök a Vasárnapi Újság című rádióműsorban a megoldások kapcsán arról beszélt, hogy elsősorban az államapparátus karcsúsítása lenne szükségszerű.
"Túl sokan dolgoznak az államapparátusban, hiszen 800 ezer embert tart el az állam" - mondta. Járai Zsigmond közgazdászok véleményére hivatkozva úgy fogalmazott, hogy csak mintegy 600 ezer foglalkoztatottra lenne szükség az államigazgatásban.
MTI 2004. december 19. |
|
 |
molar
2005-04-26 22:07:51
|
47
|
100 lépés, 10000 rúgás.
|
|
 |
Első Polgár
2005-04-26 14:26:46
|
17
|
= vasutassztrajk. valasztasi evben. tehat nem lesz semmilyen elbocsatasi hullam. majd megemelik a vonatjegy arat. |
|
 |
Ki(vagyok)_én
2005-04-26 13:44:38
|
3
|
Tudtommal a HM nem cég, a MATÁV nem állami cég, a MÁV nyert.))))
A számok stimmelnek, a többi részedről merő rosszindulat.
Szeirnted , ha lefejezik a MÁ-ot, mondjul elküldika felső 100-200 vezetőt, akkor jobb lesz? Természetesen a vezetők között is körül kell nézni, de én nem hiszek abban, hogy egy fejcserétől minden megjavul.
A vezetők és a fölös vattaemberek elküldését csak együttesen lehez vizsgálni.
Megjegyzem: az állami szektorban tényleg túlfoglalkoztatás van.(((( |
|
 |
gunyoros
2005-04-26 13:42:18
|
1
|
Teljes f0glak0ztatást!
Vissza Kádár Jánost!
|
|
 |
gunyoros
2005-04-26 13:41:05
|
0
|
Teljes f0glak0ztatást!
Vissza Kádár Jánost!
|
|
A hozzászólás:
 |
zömi
2005-04-26 13:37:30
|
-
|
Üdvözlet.
A cikk alapján a Hm-től 2500 fő, a Matáv-tól 2600 fő, a MÁV-tól 11.000 fő munkavállalót kivánnak elbocsátani a kormányzati ciklus végéig.
Az indoklás szerint így akarják versenyképessé tenni ezeket az ágazatokat!
Nos, szerintem ha nem a vezérkarból rúgnak ki milliós fizetésű embereket, /márpedig nem onnan szoktak/ akkor ez a versenyképessé tétel csak duma!
Ismét csak gratulálni tudok Gyurcsány Úr (?)-nak. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|