Keresés

Részletes keresés

Bobby75 Creative Commons License 2005-04-26 16:01:25 274
De nem csak a szélsőséget beszéljük meg, mert ez szerintem egyértelmü... Az eredeti dilemmám az a himnusz alatti fotózás lenne inkább...
A hozzászólás:
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-04-26 08:20:33 273
Az tuti, hogy nem lenne pofám elővenni a kamerát, ha pl. egy hozzátartozó ott van, és éppen aggódik a családtagjáért vagy siratja mert meghalt. 200m-es körzetben az útszéli dudvát nem fényképezném le egy ilyen helyzetben. Esetleg ha mentős / tűzoltós ruha lenne rajtam és ezek a szervek kérnék, hogy dokumentáljam a munkájukat.
Előzmény:
toth-abri Creative Commons License 2005-04-26 06:44:04 272

Sziasztok!

 

Bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem, festés van nálunk és kicsit húzós napjaink vannak.

 

Nemrég beszélgettetek a baleseti fotózásról. Érdekes, hiszen péntekről szombatra forduló éjjel az M3-on pár másodperc híján (vagy hogy kell írni) mi is részesei voltunk egy balesetnek, de így csak segítenünk kellett.

 

Szóval az autópályán haladtunk egy kis teherautóval a biztonságos 70-80 km/óra sebességgel, és egyszer csak azt láttuk, hogy az út tele van törmelékkel, majd pár másodpercen belül megláttunk egy csúnyán összetört autót a belső sávban. Leálltunk és annak az autónak a soförjével egyszerre értünk a roncshoz, akivel ütközött az autó.

 

Sajnos egy halott és egy súlyos sérült volt. Én hívtam ki a mentőket, és amíg az autópályán egy teherautó meg nem állt, több kritikus fékezés is volt, mert páran nem látták a roncsot. Elemlámpa nem volt nálunk, de gyorsan kiraktunk egy elakadásjelzőt, de így is páran nagyon fékeztek.

 

Szóval fotósként megfordult bennem, hogy a mentésről (nem a roncsról, a hulláról stb. hanem), a mentésben résztvevők sörgéséről-forgásáról pár képet lehetne csinálni, de természetesen nem volt nálam a gépem.

 

Eoss300! A tűzoltók félelmetesen profik volta, ahogy megjelentek, biztonságot sugárzott a jelenlétük, tudták, hogy mit tegyenek! Ez azért volt nagy szó, mivel az első mentősök kicsit bénáztak. Pl. A sérült egyik kezéről a vastag kabátot velünk vágatták le, pedig a keze nem is tört el. Mindegy...

 

Szóvak abban egyetértek, hogy egy balesetről készült riport ne mások szenvedését meglovagolva keresse a szenzációt. Biztos meg lehet találni azt az egyensúlyt, ahol ezeknek a képeknek van társadalmi és fotográfiai etikus értelme, és nem csak vér meg vér, meg sokkoló szenzáció... (Persze a sokkolásna is lehet értelme, ha anak pedagógiai célja van. Ha valaki "élőben" lát egy ilyen balesetet, rögtön óvatosabb lesz.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!