|
|
|
|
 |
vivi.g
2005-04-20 19:52:23
|
963
|
| Nagyon szépséges cicákok!!:)) |
|
 |
CornFake
2005-04-20 09:48:48
|
960
|
| aaaaaaaaaaaannyira szepek a cicaid:))))))))))))))))))) |
|
A hozzászólás:
 |
Lujza8
2005-04-20 09:44:48
|
959
|
Nekem azt mondta erről az orvos, hogy a macskafiúknál érdemes megvárni az ivarérettséget ivartalanítás előtt, mert ekkorra fejlődik ki teljesen a matka, így a húgycsöve is eddigre nő kellő átmérőjűre. Így egy hangyányit kevesebb az esélye a húgykövesedésre, de persze savanyító tápot kell adni, az a legjobb...
Cicmákjaim:
   |
|
Előzmény:
 |
Vízálló
2005-04-18 21:09:59
|
955
|
Tény, hogy a kandúrok ivartalanítása után gyakoribbak a húgyúti problémák, de ez általában abból adódik, hogy megváltozik a húgycső szöge, pontosabban szűkebb lesz a hajlása. Ez az állapot gyenge minőségű száraztáppal kombinálva gyakran okoz húgycsőelzáródást, homoklerakódás miatt. Súlyosabb esetben húgykövesség alakulhat ki.
Ez a probléma életkortól független, tehát nem okoz gondot a 4 hónapos korban elvégzett ivartalanítás.
Ha jó minőségű táppal etetjük a macskát, nem alakul ki a lerakódás. Ha már megvan a baj, enyhébb esetben gyógytáppal (savasító) rendezhető, súlyosabb esetben műtét vár a cicára, amikor is eltávolítják a péniszét, és a húgycsövet kivarrják (kiegyenesítik).
A lányok esetében húgyúti gondokat nem okoz a korai ivartalanítás, sőt, talán még jobb is a cicának, mivel elmaradnak a nemi éréssel járó változások (első próbatüzelések), amik sokszor megviselik a cicákat.
(talán nem írtam túl nagy baromságokat) :-)))
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|