Keresés

Részletes keresés

Lujza8 Creative Commons License 2005-04-20 09:44:48 959

Nekem azt mondta erről az orvos, hogy a macskafiúknál érdemes megvárni az ivarérettséget ivartalanítás előtt, mert ekkorra fejlődik ki teljesen a matka, így a húgycsöve is eddigre nő kellő átmérőjűre. Így egy hangyányit kevesebb az esélye a húgykövesedésre, de persze savanyító tápot kell adni, az a legjobb...

 

Cicmákjaim:

 

 

A hozzászólás:
Vízálló Creative Commons License 2005-04-18 21:09:59 955

Tény, hogy a kandúrok ivartalanítása után gyakoribbak a húgyúti problémák, de ez általában abból adódik, hogy megváltozik a húgycső szöge, pontosabban szűkebb lesz a hajlása. Ez az állapot gyenge minőségű száraztáppal kombinálva gyakran okoz húgycsőelzáródást, homoklerakódás miatt. Súlyosabb esetben húgykövesség alakulhat ki.

Ez a probléma életkortól független, tehát nem okoz gondot a 4 hónapos korban elvégzett ivartalanítás.

Ha jó minőségű táppal etetjük a macskát, nem alakul ki a lerakódás. Ha már megvan a baj, enyhébb esetben gyógytáppal (savasító) rendezhető, súlyosabb esetben műtét vár a cicára, amikor is eltávolítják a péniszét, és a húgycsövet kivarrják (kiegyenesítik).

 

A lányok esetében húgyúti gondokat nem okoz a korai ivartalanítás, sőt, talán még jobb is a cicának, mivel elmaradnak a nemi éréssel járó változások (első próbatüzelések), amik sokszor megviselik a cicákat.

 

(talán nem írtam túl nagy baromságokat) :-)))

 

 

Előzmény:
venge Creative Commons License 2005-04-18 19:58:02 950
Köszönöm válaszotokat és többé-kevésbé el is fogadom, csak azzal nem értek egyet, hogy ivartalanítható a macska már négy hónapos korától, ugyanis az ivartalanítás következményeként a húgycső nem fejlődik ki tökéletesen és sokkal könnyebben szerez a cica, mindenféle húgyuti fertőzést!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!