|
|
|
|
 |
belagyi
2005-04-18 13:24:05
|
1
|
logokat olvástál? arról nem irsz semmit!!
ki a dhcp szerver? annak a logjában mi van?
írtál egy csomó mindent, de a lényeget kihagytad!
gateway cim/mask?
gépek cimei/mask?
dhcp beállítása...
tűzfal szabályok?
|
|
A hozzászólás:
 |
Attilio
2005-04-18 11:17:33
|
0
|
| Egy számítógépteremben a következő a helyzet: A gépek hálókártyával helyi hálóra kapcsolódna, és onnan a netre. Az egyik gép azonban akármelyik -másik géppel egyébként faszául működő- hálókábelre csatlakozik a hálózatra, nem veszi fel a neki automatikusan kiosztandó IP-t, így gyakorlatilag használhatatlan. Ha manuálisan állítom be az IP-t akkor pingelni tudom a többi glépet tehát tudom hogy látja, de se az explorer, se a firefox, se az outlook, se egyik netes alkalmazás ki nem lát a netre. Elég sok mindennel próbálkoztam. Mindent engedélyeztem minden tűzfalon, leszedtem a tűzfalakat, újraraktam a hálókártya driverét, stb, stb, stb Van valakinek ötlete ? (A rendszert nem rakhatom újra a gépen sajnos...ja az oprendsar win XP) Na tehát S.O.S. emergency!!! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|