Keresés

Részletes keresés

belagyi Creative Commons License 2005-04-18 13:24:05 1

logokat olvástál? arról nem irsz semmit!!

ki a dhcp szerver? annak a logjában mi van?

 

írtál egy csomó mindent, de a lényeget kihagytad!

 

gateway cim/mask?

gépek cimei/mask?

dhcp beállítása...

tűzfal szabályok?

 

 

A hozzászólás:
Attilio Creative Commons License 2005-04-18 11:17:33 0
Egy számítógépteremben a következő a helyzet: A gépek hálókártyával helyi hálóra kapcsolódna, és onnan a netre. Az egyik gép azonban akármelyik -másik géppel egyébként faszául működő- hálókábelre csatlakozik a hálózatra, nem veszi fel a neki automatikusan kiosztandó IP-t, így gyakorlatilag használhatatlan. Ha manuálisan állítom be az IP-t akkor pingelni tudom a többi glépet tehát tudom hogy látja, de se az explorer, se a firefox, se az outlook, se egyik netes alkalmazás ki nem lát a netre. Elég sok mindennel próbálkoztam. Mindent engedélyeztem minden tűzfalon, leszedtem a tűzfalakat, újraraktam a hálókártya driverét, stb, stb, stb Van valakinek ötlete ? (A rendszert nem rakhatom újra a gépen sajnos...ja az oprendsar win XP) Na tehát S.O.S. emergency!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!