Keresés

Részletes keresés

netizen Creative Commons License 2005-04-12 19:30:19 21
ep ez a kalkulus meg jois lehetne, csak azt felejted el, hogy a magyar tarsadalom individualista, a kinai meg nemannyira. Kina vs magyarorszag ugyeben aztsem art megjegyezni, hogy kina technologiai teren sokkalta fejlettebb allam mint magyarorszag.
A hozzászólás:
Első Polgár Creative Commons License 2005-04-12 19:22:40 20
nekem is ez jon ki a szemelyautok szamabol kiindulva, es a real GDP adat is erre mutat.
van 770 millio aktiv, ebbol 10% munkanelkuli, marad 700 millio
700 millio fele mezogazdasz, azaz onfentarto, marad 350 millio europai ertelembe vett foglalkoztatott.
ehhez hozajon 150 millio mezogazdasz, aki valojaban fekete munkaskent a varosban dolgozik ehberert.
azaz van 500 millio munkas, akiknek van 50 millio autojuk, azaz 0.1 auto /foglalkoztatott
magyarorszagon van 5 millio munkas, akinek van 2.5 millio autoja, azaz 0.5 auto/foglalkoztatott
tehat a kinai realber 1/5-e a magyarnak.

Előzmény:
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2005-04-12 19:04:01 16
Elentmondásosak az adatok. A Mercer European survey of employment costs oldala szerint, a kínai átlagfizetés ötöde a magyarnak. Ráadásol ott az van, hogy a kínai olcsóbb, mint az indiai munkaerő. Érdekes mert a dátum április 11. Bizonyára van másik forrás is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!