|
|
|
|
 |
Első Polgár
2005-04-12 18:23:11
|
6
|
A kinai GDP/fo 5000 USD korul volt 2003ban vasarloeroparitason, a magyar meg 13.900 a CIA factbook szerint. de lenti a tanulmany nem vasarloeroparitason keszult, mert ugy a magyar munkaero csak kb feleolyan olcso, mint a nyugati. Raadasul 2003 ota a juan legalabb 20%-al lertekelodott a forinthoz kepest, mert a juan a dollarhoz van kotve, a forint meg az eurohoz kepest eleg stabil. Az euro-dollar arfolyamvaltozas meg kozismert. A nominalis kulonbseg a magyar es kinai GDP/fo kozt 4-5szeres is lehet, ami eleg jol megkozeliti a nominalis berekben levo kulonbseget szvsz, vagy egyebkent fel kell hogy tetelezzuk, hogy a kinai lakossag 90%-a munkanelkuli vagy inaktiv.
|
|
 |
untyi
2005-04-12 18:16:27
|
4
|
| A cikk állított először. |
|
A hozzászólás:
 |
netizen
2005-04-12 18:14:44
|
3
|
| bizonyits. |
|
Előzmény:
 |
untyi
2005-04-12 18:11:27
|
0
|
| Hazugság. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|