|
|
|
|
 |
300eoss
2005-04-11 14:31:52
|
197
|
A szóródási körnél úgy értettem, hogy a már kész képen kialakult "élesség-életlenség"-hez tartozik egy szóródási kör, ami keletkezett a beállításoktól függően. Na és a te saját (nem másé) szemeddel te mekkora "életlenedést" látsz még élesnek. Bocs a szakszerűtlen kifejezésekért....Én 24/48ban dolgozok, tehát a 48ban net előtt lehetek, ha pont itthon vagyok. Eseteknél én szoktam fotózni, ha épp ott vagyok, de amúgy közterületen fotózhatsz (ezt te jobban tudod), viszont ha megánterületen van az eset, akkor nem. Akkor csak én :-)) |
|
A hozzászólás:
 |
toth-abri
2005-04-11 14:17:33
|
196
|
"...mekkora szóródási kört tűrsz meg..." ez nem a blendétől függ?
"...de nem úgy ismertelek meg, akinek ez elég lenne...Szerencsére" remélem nem ismertél félre! :-)
Tegnap gyakoroltam, és végül is egy-két kép sikerült élesre, csak azt hiszem pontosan ki kell dolgozni az objektív tartásának technikáját.
Egyébként, te hogy dolgozol? Nap közben mikor tudsz internetezni?
Itt NYíregyházán hogy állnak a tűzoltóságnál ahhoz, ha valaki egy tűzesetnél megjeneik fotózni? |
|
Előzmény:
 |
300eoss
2005-04-11 14:11:50
|
194
|
| Az élesség ugye elég szubjektív dolog, mekkora méretben akarod élesnek látni, mekkora szóródási kört tűrsz meg, de szerintem olyan élességet elérni, amilyenre neked szükséged van, olyat szerintem nem érsz el ezekkel a paraméterekkel. Olyan netre-fellökős-kisméretűs-családi-hobbikép esetén lehet, de nem úgy ismertelek meg, akinek ez elég lenne...Szerencsére. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|