Bocs, hogy csak most válaszolok. Nem igazán értem, mit szeretnél. Valakival szerződést kötsz, hogy lefotózod. A szerződésbe bele akarod foglalni, hogy a róla készült képet ő nem hozhatja nyilvánosságra és te sem? Tehát egyikőtök sem?
Mit értesz az alatt, hogy és az ellenkezője?
Az igazság az, hogy a szerzői jogban nem vagyok nagyon otthon, de annyit most tudok mondani, hogy ha te készítesz egy képet valakiről, akkor a fotó nyilvánosságra hozatalához mindkettőtök hozzájárulása kell. Az övé azért, mert az ő képmását tartalmazza a kép, a tied azért, mert a fotó a te műved. Ezt törvény szabályozza, de egy szerződésben meg lehet ismételni, hogy világoas legyen.
Ha nem akarjátok nyilvánosságra hozni, akkor a szerződésbe azt kell beírni, hogy sem a mű készítője, azaz a fotós, sem a portréalany nem járul hozzá, hogy a kép nyilvánosságra kerüljön. Persze kérdés, hogy a rokonok nyilvánosságnak számítanak e pl. Azt hiszem nem, de akár azok is lehetnek, ha így állapodtok meg. |