|
|
|
|
 |
Andreas
2005-04-01 20:58:16
|
438
|
EOS-Bandi, rámiusz: Igazatok van, most mértem meg a feszültséget: 172V! Iszonyatos mázlim van hogy nem vágta ki a gépet, bár ahogy a linkelt oldalon olvastam valaki egy Olympus C8080-assal lőtt el 50 vakus képet egy 180V-os Sunpak Auto 124 vakuval, mikor a tudomására jutott hogy 5V a megengedett. Ő is megúszta. Egyébként nagyon hasznos oldal, el is küldöm nekik az én mérési eredményemet.
Nem tudjátok hogy létezik-e valamilyen galvanikus leválasztó adapter ilyen esetekre? A slave vakus megoldás nekem nem jó, mivel az FZ20-as vakuja nem nyitható fel ha külső vaku van feltéve. |
|
 |
rámiusz
2005-04-01 08:28:20
|
434
|
Ezek szerint én rosszul értelmeztem a trigger voltage-et...
I'm sorry a félrevezető HSZ-ért.
Lényeg a lényeg, ne használd leválasztó nélkül. Inkább azt a kis bizbaszt vedd meg pár 1000ért, vagy csináld/csináltasd meg, minthogy a drága gép süljön meg. |
|
A hozzászólás:
Előzmény:
 |
Andreas
2005-04-01 07:35:52
|
431
|
Sziasztok, Kaptam egy elég régi Sunpak Auto 240 tipusú középérintkezős vakut. Egy Panasonic FZ20-ashoz szeretném használni de sajnos semmit nem tudok erről a vakuról és a hálón sem találok róla semmit mivel a preinternet korból származik. Kölcsön fogok kérni egy multimeter-t, de nem tudom a veszélyesen nagy feszültség már feltöltött állapotban mérhető a talpon, vagy csak az elsütés pillanatában jön vissza valami tüske? (ergo számomra mérhetetlenül) A kipróbálás már megvolt (sajnos?), amikor az eladótól megkérdeztem hogy működik-e ez a vaku a fényképezőgéppel. "Persze, adja csak ide" és tényleg működött.. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|