Keresés

Részletes keresés

rámiusz Creative Commons License 2005-04-01 08:22:57 433

Hello Andreas

 

Szerintem ne nagyon forszírozd a használatát. Egy fórumozótól kaptam 1-2 jó cikket. Abban olvastam az ilyen "őskori" vakuk használatának a veszélyeiről. Én egy Sunpak AZ 3600 nyeles vakuval vagyok így.

Szerintem az elsülés pillanatában megy a tüsi. Ha működőképes maradt a Panasonicod, örülj neki. Én a helyedben 2x is meggondoltam volna mielőtt odaadom az eladónak, hogy próbálgassa azzal a vén vakuval...

EOS-Bandi Creative Commons License 2005-04-01 08:14:39 432

http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html

 

38Volt

 

Eszerint nem ok. kell hozza levalasztas.

A trigger voltage nem tuske, hanem a vaku teljes feltoltott allapotaban a kozeperintkezo es a papusz szele kozott merheto fesz.

A hozzászólás:
Andreas Creative Commons License 2005-04-01 07:35:52 431
Sziasztok,
Kaptam egy elég régi Sunpak Auto 240 tipusú középérintkezős vakut. Egy Panasonic FZ20-ashoz szeretném használni de sajnos semmit nem tudok erről a vakuról és a hálón sem találok róla semmit mivel a preinternet korból származik. Kölcsön fogok kérni egy multimeter-t, de nem tudom a veszélyesen nagy feszültség már feltöltött állapotban mérhető a talpon, vagy csak az elsütés pillanatában jön vissza valami tüske? (ergo számomra mérhetetlenül)
A kipróbálás már megvolt (sajnos?), amikor az eladótól megkérdeztem hogy működik-e ez a vaku a fényképezőgéppel. "Persze, adja csak ide" és tényleg működött..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!