|
|
|
|
 |
rámiusz
2005-03-31 13:36:31
|
429
|
Kösz PenFV a gyors választ. A mélek is megjöttek. A lehető legjobbkor. Igaz a képek nem jöttek át, de konyítok annyit a nethez, hogy visszafejtsem és megkeressem a honlapot. :) Ha kevésnek bizonyul a beépített tvaku eljesítménye, (Néha bizony az!) megpróbálok szerezni egy ilyen bizbaszt amit mondtál. Már kutakodtam utána fotószervízben. De csak egy "linket" kaptam, hogy hol próbálkozzak tovább. Sajnos muszáj lesz ezt használnom, mert egy Nikon Speedlight, vagy hasonló kategóriájú vakura nincs pénzem. Mellesleg nem is vagyok hajlandó adni érte ~150.000 Ft-ot. Az ócska bucsus Made in Dzsunka-val meg ugyanitt vagyok. Ez meg eléggé "ócsón" elérhető. Ha meg annyira kell, legfeljebb megfűzöm a gazdaságisunkat, hogy ugyanmáá adja el nekem ócsóééé. És akkor tudom használni a régi békebeli fixfókuszos Beriette filmes gépünkkel is. Hisz abban akkor van elekrtonika, ha beleteszem egy játékautó villanymotorját a filmkamrájába.
Mondjuk sejtettem, hogy auto-ban nemigazán működne, lévén, full analóg vaku. A beállítótárcsáival meg még barátkoznom kell. A távolsághoz, rekeszt és érzékenységet pározó skála már nagyjából OK. A másikkal még ismerkedek. De ezen még nem ISO-ban van megadva az érzékenység, hanem DIN-ben és ASA-ban
Mindeensetre, ha rákényszerülök a használatára és meglesz minden, nem pillanatképek fotózására fogom használni, hanem a munkahelyemen, konferenciák, rendezvények derítésére. Mivel minden ilyen banzájt nagy hodály tanácstermekben, báltermekben tartunk. Meg legalább 5x akkora mint a fényképező. Méretre is, meg tömegre is. |
|
A hozzászólás:
 |
PenFV
2005-03-31 11:47:17
|
428
|
Ne használd a felsorolt gépekhez mert tönkreteszi őket. A Sunpak 3600 thyrisztoros vacu szinkroncsatlakozóján 194 Volt feszültséget mértek. PeFv |
|
Előzmény:
 |
rámiusz
2005-03-31 11:03:46
|
427
|
Hello guruk.
Történt némi előrelépés a SUNPAK 3600 AZ Thyristor vakuval kapcsolatban. A lomtárunkból sikerült előbányásznom a vaku enyhén patinás érintkezőjő NiCd akkuját, a gyorstöltőjét és a vállszíjas nagy teljesítményű akkut. Próba cseresznye módon megpróbáltam az öreg akkut feltölteni, hátha még működik. Láss csodát működött. Mihylst behelyeztem a villanóba, már hallottam is a halk sipolást, ahogy töltött. A teszt gombbal elvillantottam. Itt ért egy kellemetlen meglepi. Én marha belenéztem... No comment... Vagy 5 percig alig láttam. :)
Valaki segítsen már, kideríteni, hogy használhatom-e a már említett digigépekkel (CASIO QV-5700; NIKON CoolPix 8700) mert nem merem összedugni őket, csak úgy...
Kár volna mindkettőért... Pláne, hogy a Casio nem is saját, a Nikon, meg hiteles...
eke, kösz az infót, de én egy kicsit bővebb tájékoztatóra gondoltam.
Előre is thanx |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|