Keresés

Részletes keresés

I.Blasius Creative Commons License 2005-03-30 12:04:22 40

Szvsz jobb a külön helyiség ilyen esetben is. nekem a lakásom (60 éves) 38 nm, és 2 szobás. Ennek következtében a 12 nm-es hálószoba méretét levonva kvázi 25 nm-re jut egy fürdőszoba, egy előszoba és egy "konyha" (ez kb a bebútorozottság miatt egy 0,8 nm-es szabad állófelületet jelent, amúgy kb. 70 centi x másfél méteres).

 

És szvsz sokkal praktikusabb, hogy valamennyire el van különítve a konyha, mert így, ha büdöset főz az ember, el tudja szeparálni a nappalit a szagtól (a konyhában meg van szellőzőnyílás), ha pedig erre nincs szükség, kinyitva az ajtót egyáltalán nincs elszeparálva a konyhában lévő a nappaliban levőtől. Így szvsz kis lakásokban felesleges az amerikai konyha, mert annyira eldugni úgysem lehet a konyhát, viszont néha nem árt, ha elzárja az ember a konyhát, hogy a nappali függönye ne legyen mondjuk rántotthús-szagú, mint a rosszabb éttermekben.

A hozzászólás:
Catman Creative Commons License 2005-03-30 11:53:04 39

Na igen. De gondolom ha lenne egy osszesen 25nm-es helyiseged a konyha es a nappali szamara, akkor inkabb valasztanad az egy nagy teret, mint a ket kicsit...

 

Ami a szagokat illeti, az kulon konyha eseten is kijut a haz tobbi reszebe, foleg, ha a konyhan nincs ablak...

Előzmény:
petike23 Creative Commons License 2005-03-30 11:25:42 38

"Mennyivel kerülne többe egy lakás, ha még 1 plusz falat is felhúznak"

 

1.) nem csak 1 plusz fal kell, hanem + néhány négyzetméter (még egy kis tea-konyhának is kell legalább 3 négyzetméter: ez 300e/nm (szerény!!) árral számolva 1 milla

 

2.) fal, ajtó, szellőző, csempe

 

"Egy külön konyhában szerencsétlen háziasszony folyamatosan el van szigetelve a családtól, miközben az éli életét."

 

Nálunk ilyen van: étkezőkonyha.

Azaz amíg a háziasszony főz, az étkezőben a gyerekek írják a leckét, olvasnak, stb.

horrible dictu még segítenek is neki.

 

"Amerikai konyhával ez a problém a megoldódik."

 

A kajaszag (hagyma, pörkölt) meg nem olyan zavaró, ha beivódik a ruhákba, függönybe, meg az ágyneműbe.. :)

 

Megnyugtató hallanai éjszakánként a hűtő búgását, reggel meg az első pillantásod a mosogatón lévő mosatlanra esik.. :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!