|
|
|
|
 |
I.Blasius
2005-03-30 12:04:22
|
40
|
Szvsz jobb a külön helyiség ilyen esetben is. nekem a lakásom (60 éves) 38 nm, és 2 szobás. Ennek következtében a 12 nm-es hálószoba méretét levonva kvázi 25 nm-re jut egy fürdőszoba, egy előszoba és egy "konyha" (ez kb a bebútorozottság miatt egy 0,8 nm-es szabad állófelületet jelent, amúgy kb. 70 centi x másfél méteres).
És szvsz sokkal praktikusabb, hogy valamennyire el van különítve a konyha, mert így, ha büdöset főz az ember, el tudja szeparálni a nappalit a szagtól (a konyhában meg van szellőzőnyílás), ha pedig erre nincs szükség, kinyitva az ajtót egyáltalán nincs elszeparálva a konyhában lévő a nappaliban levőtől. Így szvsz kis lakásokban felesleges az amerikai konyha, mert annyira eldugni úgysem lehet a konyhát, viszont néha nem árt, ha elzárja az ember a konyhát, hogy a nappali függönye ne legyen mondjuk rántotthús-szagú, mint a rosszabb éttermekben. |
|
A hozzászólás:
 |
Catman
2005-03-30 11:53:04
|
39
|
Na igen. De gondolom ha lenne egy osszesen 25nm-es helyiseged a konyha es a nappali szamara, akkor inkabb valasztanad az egy nagy teret, mint a ket kicsit...
Ami a szagokat illeti, az kulon konyha eseten is kijut a haz tobbi reszebe, foleg, ha a konyhan nincs ablak... |
|
Előzmény:
 |
petike23
2005-03-30 11:25:42
|
38
|
"Mennyivel kerülne többe egy lakás, ha még 1 plusz falat is felhúznak"
1.) nem csak 1 plusz fal kell, hanem + néhány négyzetméter (még egy kis tea-konyhának is kell legalább 3 négyzetméter: ez 300e/nm (szerény!!) árral számolva 1 milla
2.) fal, ajtó, szellőző, csempe
"Egy külön konyhában szerencsétlen háziasszony folyamatosan el van szigetelve a családtól, miközben az éli életét."
Nálunk ilyen van: étkezőkonyha.
Azaz amíg a háziasszony főz, az étkezőben a gyerekek írják a leckét, olvasnak, stb.
horrible dictu még segítenek is neki.
"Amerikai konyhával ez a problém a megoldódik."
A kajaszag (hagyma, pörkölt) meg nem olyan zavaró, ha beivódik a ruhákba, függönybe, meg az ágyneműbe.. :)
Megnyugtató hallanai éjszakánként a hűtő búgását, reggel meg az első pillantásod a mosogatón lévő mosatlanra esik.. :)) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|