|
|
|
|
 |
zorko
2005-04-10 00:38:59
|
473
|
| Szia mirmur! Makrozáshoz - pláne ha 5cm-ről fotózol - relative könnyű szép világítást konstruálni. Én a gép saját vakuját használnám, fényterelő szerkentyűvel. Vsz vékony acéldrótból (0,2-0,5mm) hajlítanék valami felpattintható keretet, erre mehet mindenfé (alu- vagy féligáteresztő) fólia, papír, stb... ÜDv, Z. |
|
 |
_mirmur_
2005-03-29 19:48:34
|
425
|
jah, a nevem simán mirmur, csak az már foglalt volt :(
mirmur, mirr, mir, ezek szoktak lenni.
bocs az offért... |
|
 |
_mirmur_
2005-03-29 19:47:33
|
424
|
| mail ment. |
|
A hozzászólás:
 |
Markoh
2005-03-29 19:44:23
|
423
|
Szevasz _mirmur_!! Ha gondolod, próbáld ki az én slave vakumat, amit pont most hirdettem meg. bekapcsolod a slave funkciót második villantásra (legtöbb digit). Ha érdekel a mail címem: mash75@freemail.hu. Ha meg nem tetszik, akkor legalább kipróbáltad. Amugy ha valami lágyító előtétet teszel elé, makróhoz megfelelhet. |
|
Előzmény:
 |
_mirmur_
2005-03-29 18:35:15
|
422
|
tudod nekem nincs vakupapucs a gépemen igy csak slave vakut tudok alkalmazni.
De azért megvenni mert az jó lehet vétek lenne, hosszas kisérletezés kell hozzá hogy megfelelő a célomnak vagy sem, jelen esetben a makró fotózásra.
Állitólag ami van a raynoxnak asszem körlámpája elég jó cumó. cska 30e forint asszem. vagy 40? :)
rátekerem az 55mm-es adapterre, még lehet plusz fehér "tölcsért" csavarni, hogy pont a témára terelje a fényt. van hozzá egy adapter, mely 6 ceruzával megy, és ennyi. Aki ért hozzá nem egy nagy kaland összeberhelni, csak én nem tudom.
De kiváncsi lennék mit tud a slave vakuval. végülis diffuzort lehet elé tenni hogy ne legyen nagy a fényerő, de gondolj bele, kint a természetben ilyenekkel szüttyögni, elég macera. és mindezt egy póknál megcsinálni, aki elszalad két pillanat alatt. :/ |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|