|
|
|
|
 |
breien
2005-03-29 21:06:48
|
908
|
Remélem, őt nem tartod aktuálpolitikusnak?
Ajánlom figyelmedbe, amit ebben a cikkben megfogalmazott. Mint azt már egy másik topicban leírtam, a mindennapi életünket befolyásolja a politika. Sajnos, Magyarországon, mélyen szinvonal alatt mívelik, éppen ezért, magára valamit is adó ember, nagy ívben elkerüli azt a cirkuszt. hála istennek, a net-en megfogalmazzuk véleményűnket, s ha elég sokan élünk ezzel a jogunkkal, így is tudjuk majd a döntésthozókat befolyásolni, egy a jelenlegitől szinvonalasabb politikai kúltúra elsajátítására.
Különben, az általam felvetett témára a topic címével kapcsolatban, azzal is megelégedtem volna um. Ha felnőtt, döntésthozó emberek oly alacsony morális szinttel rendelkeznek, hogy a sérűlt gyermekek elől elveszik a lehetőséget, hogy a társadalom hasznos tagjaivá válhassanak / miért ne lehetnének azok? /
Nos, ezek a személyek, méltatlanná váltak arra, hogy embernek nevezhessük őket. / hol van ilyenkor, az esélyegyenlőségi miniszter? a minisztérium. az intézet vezetője miért nem intézkedett eddig? nyugodtan tud lenni ilyenkor külföldön? /
Ez még nem politika, ez alapvető morális kérdés, melyre szeretnénk választ kapni. |
|
A hozzászólás:
 |
oncogito
2005-03-28 20:51:15
|
905
|
Kedves Zoroastro!
A gyerekeket elsősorban (!) szülőknek kellene (a "civil szférából!) morálra tanítani a gyerekeiket szerintem. Azok a gyerekek, akiknek a szülei csalnak, akik bliccelnek, akik becsapnak másokat, akik kerülik a munkát, akik elvtelenek, akik kirekesztők, akik fanatikusak -- ha felőnek bizony fokékonyabbak lesznek a politikusot terveire, mint aki másféle "civil háttérből" nő fel.
Az egyén felelőssége nem kenhető semmilyen külső körülményhez. Egyébként tényleg kezdünk átmenni politikai sikra - ezt nagyon nem szeretném! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|