|
|
 |
petike23
2005-03-30 11:25:42
|
38
|
"Mennyivel kerülne többe egy lakás, ha még 1 plusz falat is felhúznak"
1.) nem csak 1 plusz fal kell, hanem + néhány négyzetméter (még egy kis tea-konyhának is kell legalább 3 négyzetméter: ez 300e/nm (szerény!!) árral számolva 1 milla
2.) fal, ajtó, szellőző, csempe
"Egy külön konyhában szerencsétlen háziasszony folyamatosan el van szigetelve a családtól, miközben az éli életét."
Nálunk ilyen van: étkezőkonyha.
Azaz amíg a háziasszony főz, az étkezőben a gyerekek írják a leckét, olvasnak, stb.
horrible dictu még segítenek is neki.
"Amerikai konyhával ez a problém a megoldódik."
A kajaszag (hagyma, pörkölt) meg nem olyan zavaró, ha beivódik a ruhákba, függönybe, meg az ágyneműbe.. :)
Megnyugtató hallanai éjszakánként a hűtő búgását, reggel meg az első pillantásod a mosogatón lévő mosatlanra esik.. :)) |
|
 |
BBéci
2005-03-26 02:33:31
|
26
|
| Bizony legtöbbször spórolás az amerikai konyha-sarok kialakításának oka! Nem csak a fal miatt, hanem alapterületben is kevesebb, mintha külön lenne. A konyha mindenképpen zaj és szag (illat) forrás. A gépek zúgnak, búgnak, a sütő ontja a meleget, ventillátora is van, és a hűtőgép ha viszonylag halk is, mégiscsak belesurrog a másik ember pihenésébe, olyankor is, amikor éppen nincs főzőcskézés. Nem beszélve a páraelszívóról, robotgépről, darálókról, turmixgépről, gyümölcscentrifugáról, húsklopfolásról, vízcsobogásról, egyebekről. Ezek mellett beszélgetni sem lehet, nemhogy tévézni, olvasni, tanulni. Az ételszag beleivódik mindenbe, nem tudsz sötétet, de még félhomályt sem csinálni a nappalinak csúfolt részen, mert az ujjad hegyét belevágod a pörkölthúsba, és még hosszasan sorolhatnám. |
|
 |
I.Blasius
2005-03-25 16:12:56
|
24
|
Milyen jó is az, amikor a kajaszag (olajszag) belepi mind a 45 nm-t a lakásban...
Én laktam egy ideig amerikai konyhás lakásban, nekem nem tetszett emiatt.
Szvsz ha valaki sokat főzőcskézik, akkor nem éri meg, főleg egy olyan lakásban, ahol szinte nincs külön szoba az amerikai konyhás szoba mellett, a szerencsétlen lakók nem tudnak hova elvonulni az esetenként rossz főzéskor keletkező szagok elől. |
|
A hozzászólás:
 |
2toth
2005-03-25 14:39:12
|
22
|
Nem hiszem, hogy az amerikai konyha sporolási célokat szolgálna. Mennyivel kerülne többe egy lakás, ha még 1 plusz falat is felhúznak? A lakás árához képest elhanyagolható.
Egyébként az amerikai konyha szerintem jó találmány. Egy külön konyhában szerencsétlen háziasszony folyamatosan el van szigetelve a családtól, miközben az éli életét. Én mindig is utáltam egyedül lenni a konyhában, míg a többiek a nappaliban tévéztek vagy mást csináltak. Amerikai konyhával ez a problém a megoldódik. Mivel egy tér az egész, így az ember főzés közben is a családjával lehet. |
|
Előzmény:
 |
petike23
2005-03-21 18:17:29
|
11
|
"Amerikai konyha" = nincs konyha, hanem a nappali egyik sarka van konyhának berendezve.
és mindenütt a low cost.. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|