Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2005-03-21 08:30:48 90
Ha jól értem, akkor a vakufejbe csúsztatott diffuzor lapot használtál. Ilyenkor a vakufejet a vakuval egyvonalban használod, vagy kicsit bedöntöd?
Bobby75 Creative Commons License 2005-03-20 23:23:45 88
Igen. Az E-10 nem cserélhető obis, viszont az alap jó fényerejü. Sokat fotózok én is minden vaku nélkül.. Másrészt a belső vakuja szerintem, és mások szerint is, kiemelkedően jó.. Harmadrészt valóban lehet a külsőt és a belsőt együtt használni.. negyedszer, azt mondják( Én nem tudom..), hogy az FL-40 nagyon álat..:)) Egy nagy bajom van ezzel a géppel vakuügyileg, hogy nem bír 1-et villanni, csak minimum 3-at...:( Így mér fényt, vagy mit... Mondjuk az eredmény tényleg jó szerintem... Itt egy kép.. Nagy teremben készült, nem túl jó fényviszonyokkal, vaku nélkül.. Szerintem egész jó lett.. Remélem nem haragszik meg, a modell...:) Nézek valami vakusat is, de kehet csak holnap...
A hozzászólás:
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-03-20 22:09:32 87
Ha jól tudom, az E-10, E-20 egyik különlegessége, hogy a belső vakut kombinálni tudja a külső vakuval, és így 2 fejes vakuként működik. Nagyon jó eredményt lehet vele elérni. A kép amit belinkeltem az első hozzászólásomban, az is vakuval készült, a fény egy részét a diffúzorlappal a témára közvetlenül juttatva, a fény nagyobb részét indirekten oldalról veretve.
Előzmény:
toth-abri Creative Commons License 2005-03-20 21:51:00 86

A külső vakutól egyébként ne várj sokat! Ha direktbe vakuzol, az tönkreteszi az árnyékokat, az árnyalatokat, és a téma mögött rendkívül csúnya, éles árnyékot produkál.

 

Így ha csak lehet, deríteni kell, de ahhoz meg nagy kulcsszámú vaku szükséges. Én ha csak tudom, kerülöm a vaku használatát, azonban beltérben kevés fénynél nagy fényerejű objektívre van szükség, ami szintén "lé" kérdése. Bár a te vázad, ha jól értettem nem cserélhető optikás.

 

Szóval végül is nem mondtam semmit. Mindenesetre a külső vaku azért tényleg jobb, mint a beépített.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!