Keresés

Részletes keresés

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-03-20 22:09:32 87
Ha jól tudom, az E-10, E-20 egyik különlegessége, hogy a belső vakut kombinálni tudja a külső vakuval, és így 2 fejes vakuként működik. Nagyon jó eredményt lehet vele elérni. A kép amit belinkeltem az első hozzászólásomban, az is vakuval készült, a fény egy részét a diffúzorlappal a témára közvetlenül juttatva, a fény nagyobb részét indirekten oldalról veretve.
A hozzászólás:
toth-abri Creative Commons License 2005-03-20 21:51:00 86

A külső vakutól egyébként ne várj sokat! Ha direktbe vakuzol, az tönkreteszi az árnyékokat, az árnyalatokat, és a téma mögött rendkívül csúnya, éles árnyékot produkál.

 

Így ha csak lehet, deríteni kell, de ahhoz meg nagy kulcsszámú vaku szükséges. Én ha csak tudom, kerülöm a vaku használatát, azonban beltérben kevés fénynél nagy fényerejű objektívre van szükség, ami szintén "lé" kérdése. Bár a te vázad, ha jól értettem nem cserélhető optikás.

 

Szóval végül is nem mondtam semmit. Mindenesetre a külső vaku azért tényleg jobb, mint a beépített.

Előzmény:
Bobby75 Creative Commons License 2005-03-20 20:49:44 85
Pro Archi díjkiosztó gálahangverseny. Elég gyengék lettek.. Még mindíg nincs meg a külső vakum(FL-40)...:( Kéne egy kis lé hozzá...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!