Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2005-03-18 17:57:57 61

A Nyírséghez nincs, de a fotózáshoz igen, úgyhogy ez nem offtopic!

 

Igaz, hogy a D2X DX formátum, és az is igaz az APS-C méretű szenzoroknak van előnye az FF-fel szemben, de valami olyan pletykát olvastam a dpreview-n, hogy a D3-as FF lesz. Persze ez a teletartományban nem előny.

madgie Creative Commons License 2005-03-18 16:57:24 59

Szervusz Die Roboter!

 

Én nem azt kérdezném, hogy mit lehet Kisvárdán fotózni, hanem hogy hol csinálod?

Magam is kisvárdai vagyok, és itt elég őrültnek szoktak nézni az emberkék, főleg, mikor a "kisállomáson" rohangászok állvánnyal a hónom alatt, mert egy hosszúexpós "végtelenbemenős" képet szeretnék készíteni, oszt már jön a csühös, az állvány meg még nincs kihúzva rendesen, az emberek a buszmegállóban meg persze, hogy csak néznek, egyik sem mászna odébb, és már megint picit lemaradtam, és persze a mozdonyvezető már örömében dudál, hogy nosza, megint elcs*szted... :)

 

Hogyhogy nem futottunk össze még?Pici ez a város.

A hozzászólás:
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-03-18 16:44:48 58
Ez egy teljesen önálló formátum, mint a kisfilm, vagy a középformátum.
Ezért szó nincs képkivágásról. Nem a vetített képkör méretén, hanem a szabványban megállapított képméreten van a hangsúly, s mivel a teljes rendszer ehhez illeszkedik, nincs crop.
A 35mm-es egyenértéket természetesen itt is egy szorzással (2) kapjuk meg.
Előnye azért van, ugyanis optimalizálják az objektíveket. Pl. nincs shading, azaz a szélső pixeleknél a színszűrő négyzetek elválasztó felülete nem takarja egyáltalán a ccd felületét (a fénysugarak párhuzamosak). Ezért default -ban a kamerában ki van kapcsolva a shading compensation. Kisebbek az objektívek, stb.
No de ennek semmi köze a Nyírséghez :)

ui: Nikon D2X is DX méret, pedig az 1,25 milla. Szóval Nikon FF kérdéses...
Előzmény:
toth-abri Creative Commons License 2005-03-18 16:17:43 57

Ja vagy már kezdem kapisgálni: mivel az objektívjeid mind "Digital", ezért nem rajzolja ki a Leica méretet, tehát nincs tényleges képkivágás. Aha...

 

De ez miért jó? Bár mondjuk - mivel én nikonos vagyok - én úgy gondolkozok, hogy az én enm DX objektívjeimet használhatom filmes vázon, vagy egy később FF szenzoros digitális vázon, és ezért jó. De valószínűleg az Olympusznál nem ez a helyzet a 3/4-es rendszer miatt. Igaz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!