|
|
|
|
 |
toth-abri
2005-03-18 17:57:57
|
61
|
A Nyírséghez nincs, de a fotózáshoz igen, úgyhogy ez nem offtopic!
Igaz, hogy a D2X DX formátum, és az is igaz az APS-C méretű szenzoroknak van előnye az FF-fel szemben, de valami olyan pletykát olvastam a dpreview-n, hogy a D3-as FF lesz. Persze ez a teletartományban nem előny. |
|
 |
madgie
2005-03-18 16:57:24
|
59
|
Szervusz Die Roboter!
Én nem azt kérdezném, hogy mit lehet Kisvárdán fotózni, hanem hogy hol csinálod?
Magam is kisvárdai vagyok, és itt elég őrültnek szoktak nézni az emberkék, főleg, mikor a "kisállomáson" rohangászok állvánnyal a hónom alatt, mert egy hosszúexpós "végtelenbemenős" képet szeretnék készíteni, oszt már jön a csühös, az állvány meg még nincs kihúzva rendesen, az emberek a buszmegállóban meg persze, hogy csak néznek, egyik sem mászna odébb, és már megint picit lemaradtam, és persze a mozdonyvezető már örömében dudál, hogy nosza, megint elcs*szted... :)
Hogyhogy nem futottunk össze még?Pici ez a város. |
|
A hozzászólás:
 |
DIE_ROBOTER
2005-03-18 16:44:48
|
58
|
Ez egy teljesen önálló formátum, mint a kisfilm, vagy a középformátum. Ezért szó nincs képkivágásról. Nem a vetített képkör méretén, hanem a szabványban megállapított képméreten van a hangsúly, s mivel a teljes rendszer ehhez illeszkedik, nincs crop. A 35mm-es egyenértéket természetesen itt is egy szorzással (2) kapjuk meg. Előnye azért van, ugyanis optimalizálják az objektíveket. Pl. nincs shading, azaz a szélső pixeleknél a színszűrő négyzetek elválasztó felülete nem takarja egyáltalán a ccd felületét (a fénysugarak párhuzamosak). Ezért default -ban a kamerában ki van kapcsolva a shading compensation. Kisebbek az objektívek, stb. No de ennek semmi köze a Nyírséghez :)
ui: Nikon D2X is DX méret, pedig az 1,25 milla. Szóval Nikon FF kérdéses... |
|
Előzmény:
 |
toth-abri
2005-03-18 16:17:43
|
57
|
Ja vagy már kezdem kapisgálni: mivel az objektívjeid mind "Digital", ezért nem rajzolja ki a Leica méretet, tehát nincs tényleges képkivágás. Aha...
De ez miért jó? Bár mondjuk - mivel én nikonos vagyok - én úgy gondolkozok, hogy az én enm DX objektívjeimet használhatom filmes vázon, vagy egy később FF szenzoros digitális vázon, és ezért jó. De valószínűleg az Olympusznál nem ez a helyzet a 3/4-es rendszer miatt. Igaz? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|