|
|
|
|
 |
DIE_ROBOTER
2005-03-18 16:44:48
|
58
|
Ez egy teljesen önálló formátum, mint a kisfilm, vagy a középformátum. Ezért szó nincs képkivágásról. Nem a vetített képkör méretén, hanem a szabványban megállapított képméreten van a hangsúly, s mivel a teljes rendszer ehhez illeszkedik, nincs crop. A 35mm-es egyenértéket természetesen itt is egy szorzással (2) kapjuk meg. Előnye azért van, ugyanis optimalizálják az objektíveket. Pl. nincs shading, azaz a szélső pixeleknél a színszűrő négyzetek elválasztó felülete nem takarja egyáltalán a ccd felületét (a fénysugarak párhuzamosak). Ezért default -ban a kamerában ki van kapcsolva a shading compensation. Kisebbek az objektívek, stb. No de ennek semmi köze a Nyírséghez :)
ui: Nikon D2X is DX méret, pedig az 1,25 milla. Szóval Nikon FF kérdéses... |
|
A hozzászólás:
 |
toth-abri
2005-03-18 16:17:43
|
57
|
Ja vagy már kezdem kapisgálni: mivel az objektívjeid mind "Digital", ezért nem rajzolja ki a Leica méretet, tehát nincs tényleges képkivágás. Aha...
De ez miért jó? Bár mondjuk - mivel én nikonos vagyok - én úgy gondolkozok, hogy az én enm DX objektívjeimet használhatom filmes vázon, vagy egy később FF szenzoros digitális vázon, és ezért jó. De valószínűleg az Olympusznál nem ez a helyzet a 3/4-es rendszer miatt. Igaz? |
|
Előzmény:
 |
toth-abri
2005-03-18 16:14:51
|
56
|
Bocsi, ezt nem értem:
"képkivágás (crop) nélküli működés (persze szorzó itt is van, 2x, csak az nem crop factor)"
Én eddig ezt a "szorzót" úgy értelmeztem, mint egy képszög tényezőt, vagy képkivágási tényezőt, azaz számomra azt jelentette, hogy a te gépednél maradva, egy ténylegesen (azaz kisfilmre vonatkoztatott = ekv.) 50 mm-es gyújtótávolságú objektív képszöge egy 100 mm-es (ekv.) objektív képszögének felel meg, mivel az 50 %-kal kisebb szenzor gyakorlatilag "kivágja" a Leica méretre vetített képből a saját területének megfelelő méretet. (Persze az APS-C méretű, vagy ennél kisebb CCD-re optimalizált objektív nem rajzolja ki a Leica méretet.)
Tehát, hogy is értetted ezt? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|