Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2005-03-18 16:17:43 57

Ja vagy már kezdem kapisgálni: mivel az objektívjeid mind "Digital", ezért nem rajzolja ki a Leica méretet, tehát nincs tényleges képkivágás. Aha...

 

De ez miért jó? Bár mondjuk - mivel én nikonos vagyok - én úgy gondolkozok, hogy az én enm DX objektívjeimet használhatom filmes vázon, vagy egy később FF szenzoros digitális vázon, és ezért jó. De valószínűleg az Olympusznál nem ez a helyzet a 3/4-es rendszer miatt. Igaz?

A hozzászólás:
toth-abri Creative Commons License 2005-03-18 16:14:51 56

Bocsi, ezt nem értem:

 

"képkivágás (crop) nélküli működés (persze szorzó itt is van, 2x, csak az nem crop factor)"

 

Én eddig ezt a "szorzót" úgy értelmeztem, mint egy képszög tényezőt, vagy képkivágási tényezőt, azaz számomra azt jelentette, hogy a te gépednél maradva, egy ténylegesen (azaz kisfilmre vonatkoztatott = ekv.) 50 mm-es gyújtótávolságú objektív képszöge egy 100 mm-es (ekv.) objektív képszögének felel meg, mivel az 50 %-kal kisebb szenzor gyakorlatilag "kivágja" a Leica méretre vetített képből a saját területének megfelelő méretet. (Persze az APS-C méretű, vagy ennél kisebb CCD-re optimalizált objektív nem rajzolja ki a Leica méretet.)

 

Tehát, hogy is értetted ezt?

Előzmény:
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005-03-18 15:18:28 55
Na hol is kezdjem...

Azért döntöttem az Olympus mellett, mert úgy gondoltam, ha kiadok több százezret fotós felszerelésre, akkor az működjön profi módon. Egy 2-3-4 százezerbe kerülő objektívet ne kelljen kalibráltatni, egy százötvenezres vakut pedig ne kelljen kompenzálgatni. Beleuntam abba, hogy sok ismerősöm szenvedett ezekkel a cuccokkal. Az E-system-nek is vannak hátrányai, de vérprofi, és egyelőre mentes minden ilyesmi jelenségtől. Van tőle gyorsabb AF a piacon, de ez mindig pontos. Van tőle nagyobb vaku a piacon, de ez szintén pontos. Az ergonómia csúcsa pedig az E-1 váz. Ami szintén az Olympus felé vitt, az a képkivágás (crop) nélküli működés (persze szorzó itt is van, 2x, csak az nem crop factor), és a tele zoom (50-200) minőség/ár viszonya. Ja és mivel nem vagyok megapixelmániás, nekem tökéletesen elég az 5 megapixel. A készletem:

E-1 váz
Zuiko Digital 14-54 / 2,8-3,5 (28mm-108mm)
Zuiko Digital ED 50-200 / 2,8-3,5 (100mm-400mm)
Zuiko Digital ED 50/2.0 Macro (100mm)
Zuiko Digital 1,4 Teleconverter
FL-50 vaku (kulcsszám: 50)

Persze nagyon kedvező áron jutottam hozzá. Mindenben processzor és hozzá tartozó szoftver van, még a telekonverterben is! Firewire porton és USB 2.0-n is össze lehet kötni a géppel, mindent automatikusan letölt az Olympus speciális szerveréről és frissíti a firmware-eket. Még egy valamit nagyon szeretnék, egy közgyűrűt, de horribilis ára van. A camera control pedig teljes vezérlést ad, egy PC-vel vagy Notebookal a kamera minden funkcióját vezérelheted, időzített sorozatokat készíthetsz (akár 2 óránként 1 felvétel, vagy másodpercenként, stb.)

Állvány: Manfrotto 055 Pro B-t nézegetem, csak pénzem elfogyott. Szóval várok kicsit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!