|
|
|
|
 |
Csoka
2005-03-16 12:45:14
|
397
|
| En eddig csak olyan mutermi vakuval dolgoztam ami fenyre is meg infrara is mukodott. Hasznaltam ugy is hogy a G5-omon ficergett egy 550EX es annak a villanasa villantotta el a vakukat, de hasznaltam IR cuccossal is. A tapasztalat a kovetkezo volt. Az infras cucc nem mukodott ha a vaku es a modell kozott voltam, a vakut meg folyton allitgatni kellett hogy merre villanjon, mert nem midnen esetben villantotta el a vakukat, es a kepek ilyenkor kisse sotetek lettek. A tippem a kovetkezo, sync kabel az 550EX-be aztan hagy szoljon, ha fenyerzekelos (es miert ne lehetne az) a studiovakud, akkor el fogjka villantani egyeb esetben nem art ha beszerzel tavkoldot. (550exhez ST-e2 vagy a flashekhez egy infras kioldot - ez tudtommal 12-15 e HUF). Szemely szerint az infras megoldas tetszett, mert ha 550EX volt a gepem akkor az leszabalyzott 1/250-re, mig az infras verzioval tudtam 1/2000-et is :) |
|
A hozzászólás:
 |
300eoss
2005-03-15 17:02:21
|
394
|
Tudtok segíteni? A szitu: 10D-vel fotózok, elvillantok egy kis teljesítményű márkátlan (de szép fényt adó) műtermi vakut szoftboxszal, és mellé el szeretném villantani a géptől távol az 550EX-et is. Vakupapucsba illeszthető infrás cuccom nincs. Attól hogy én SLAVE-be teszem, villanásra nem sül el... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|