|
|
|
|
 |
sztyopka_remixx
2005-02-24 12:12:30
|
369
|
| Huhh köszi. Ez hasznos volt. ki fogom próbálni! |
|
A hozzászólás:
 |
Csoka
2005-02-24 09:03:01
|
368
|
Softboxot vagy legalabbis hasonlot konnyen lehet barkacsolni. Kell hozza keriteshuzal, egy ket csipesz, egy kombinaltfogo, es pauszpapir. Ha a huzalt meghajlitod olyan forman mintha egy szimmetrikus trapez lenne a "felso" rovidebb resz nelkul, ugy hogy a reflektor tetejebol induljon ki ket oldalra es kicsit felfele akkor egy pauszpapirt maris a trapezunk "aljara" tudsz csiptetni, ha merevitened a pauszpapirt akkor annak is erdemes egy keretet csinalni. En otthon olyan megoldast hasznalok tobb kevesebb sikerrel, hogy az egyik 500Wos reflektorom uveget szanaszejjel csiszoltam mindket oldalan, majd a belso felet a csiszolasbol szarmazo por es nemi viz keverekevel bemaszatoltam. Ezaltal maga az izzoal mar nem latszi, igy ad egy diffuz fenyt, ami ugyan nem egyenlo egy softboxszal de eros es nagyjabol lagy (fofenynek idealis volt eddig). Deritesnek meg a fent emlitett drotos megoldast alkalmazom annyi kulonbseggel hogy egy -az autoknal hasznalatos- fenyvisszavero foliarol veretem vissza a fenyt :) A 100Wos izzo nem er semmit szinhomerseklettol fuggetlenul. Ha makrozni akarsz biztos jo, de egy portrehoz vagy egy egesz alakos kephez mar nagyon keves.
|
|
Előzmény:
 |
sztyopka_remixx
2005-02-21 22:23:05
|
360
|
a fényvetöt még mindig nem, de a lakásban lévö többi halogént megnéztem digivel és télleg: akkor mutatott természetes börszínt a fénykép, ha beltéri megvilágításra állítottam a digimet
Csoka! hát fóliát én se merek, de szoftboxon valahogyan gondolkodom -- jó lenne barkácsolni belöle. a tungstram-mitnaboltban a kirány utcában lehet kapni 100 W-os izzókat, amit daylight-két adnak el. azokat lehetne pl segédfényként használni...
ezek járnak a fejemben |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|