Keresés

Részletes keresés

amator1 Creative Commons License 2005-02-21 17:25:53 68

Akkor kapd össze meg.

 

Most volt egy 75 bps jegybanki kamatvágás. Holnap már a kereskedelmi bankok is "továbbadják". (8,25 % lett)

Ja és még várhatóak további kamatvágások. Úgyhogy ügyesen sakkozd ki a futamidőt a lekötéseknél, meg hogy mikor kell majd fizetned...

 

Amator

PONT RS Creative Commons License 2005-02-21 08:23:49 60

Tüzépes nyerészkedni! Nem mondod ;-)

Na ami a lényeg. A legtöbb gyártó ha áremelést akar azt a CONSTRUMÁRA időzíti mert akkor tart egy akciót. Szóval április, ha a szimatom nem csal. DE! Baromi nagy eladatlan árukészletek vannak, tehát ha okos vagy, nagyon jól járhatsz! MERT az infláció lehet 4 % a KSH fogyasztói kosara alapján ettől még szerintem az árak nem fognak jelentősen változni az építőanyag piacon (dekonjunktúra van), viszont a készletektől szabadulni akaró kereskedő akár 10-30% árengedményt ad ez pedig számold csak ki egy évre vetítve mit jelent, ha pl két hónapig van benne a pénzed. Nem rossz. De még egyszer ez az eladatlan készletek miatt van. Hol építkezel? Jó vadászatot :-)

A hozzászólás:
Heaven Creative Commons License 2005-02-21 07:24:16 59

Most kezdenék építkezni.

Egyenlőre csak szerkezekész állapotig szeretnék eljutni.

Voltam már 1-2 tüzépen fő építőanyag árak után szimatolgatni.

 

Azt mondták, hogy idén eddig még csak a cementet emlték, de márciustól további emelések várhatóak.

 

Ki mit hallott, milyen anyagnál mennyi emelés várható?

 

Arra próbálnak rábeszélni a kereskedők, hogy még most februárban fizessem be a nagyja anyagárat és akkor kikerülhetem az áremelést.

Mégis jó lenne tudni, hogy mekkora mértékű várható, mert ha nem lesz az inflációnál nagyobb emelés (jelenleg már csupán 4% :)) akkor inkább bankba kamatoztatom a lóvét, minthogy a tüzépes nyerészkedjen...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!