Keresés

Részletes keresés

vejne Creative Commons License 2005-02-20 09:18:51 352
Én is vettem 2x500-as fényvetőt. Nem tudom milyen a színhőmérséklete, mert gondoltam ff. képekhez mindegy. Majd ámítógéppel megmódosítom. Úgy tudom, lehet halogén fotoizzót kapni és akkor arra pontosan ráírják a kelvint. Csak ki kell cserélni. Én készítettem próbafelvételeket digitálissal és az izzószálas lámpa beállítás volt a legjobb. Valamint az auto fehér egyensúly.
Százbolha Creative Commons License 2005-02-19 22:21:24 349

Szinhőmérséklet mérővel.

 

******

 

Ez a 8500K biztos halogén? Nem valami fénycsöves izé?

 

A halogének 4000K alatt dolgoznak.

Amiket ismerek.

 

Százbolha

A hozzászólás:
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005-02-19 22:14:05 348
az adatokat holparcssal következtettük ki. a nagy halogének 8500-ak (egy listából olvasta) de megnézem a konkrét típust hátha van infó róla. szobát villágíytottam be vele. a színe jó fehér volt. de nem ptóbáltam kattintani. valszeg digivel kellene megnézni. beállítani napfényre és megnézni milyen színe lesz a képnek.

van ötleted hogy lehet másként mérni színhömérsékletet?
Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2005-02-19 21:35:40 347

Ez egy kék szinű halogén????

Milyen az a fényvető.

 

 

Szerintem egy közepes szinhőmérséklet felvételi szűrő pont jó lesz.

Majdnem narancs szinű.

 

Ekkor a teljesítmény elé fóliát pakolászni házilagosan nem egyszerű...

Biztos 8500K??? Az már elég kék...

 

Százbolha

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!