Keresés

Részletes keresés

Axel" Creative Commons License 2005-02-18 16:05:48 340
Tehát a digit Canonokhoz az E-TTL-es vakuk valók?
A hozzászólás:
papugaja Creative Commons License 2005-02-18 15:39:17 337
TTL: egyszerű, lencsén keresztüli fénymérésen alapuló vakuvezérlés: zár nyílik, vaku indul, érzékelő a film felületéről visszaverődő fény mennyiségét méri, megfelelő pillanatban leállítja a vakut, zár csuk. A digit érzékelő fényvisszaverési tulajdonságai miatt DSLR vázakban nem alkalmazzák.
A-TTL (Advanced): az expó előtt elővillantást alkalmaz, a normál fénymérő szenzorok segítségével kalkulálja a szükséges villanási energiát
E-TTL (Evaluative): az elv az A-TTL-lel megegyezik, de a mérővillanást olyan gyorsan követi a fővillanás, hogy alig lehet észrevenni hogy nem egyet villan a vaku. A DSRL vázak ezt használják. Nemtom van-e olyan, ami ismeri az A-TTL-t.
Előzmény:
Axel" Creative Commons License 2005-02-18 15:18:52 334
TTL=A-TTL? Tehát 300D-hez csak E-TTL vakuk jók?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!