|
|
|
|
 |
papugaja
2005-02-18 15:39:17
|
337
|
TTL: egyszerű, lencsén keresztüli fénymérésen alapuló vakuvezérlés: zár nyílik, vaku indul, érzékelő a film felületéről visszaverődő fény mennyiségét méri, megfelelő pillanatban leállítja a vakut, zár csuk. A digit érzékelő fényvisszaverési tulajdonságai miatt DSLR vázakban nem alkalmazzák. A-TTL (Advanced): az expó előtt elővillantást alkalmaz, a normál fénymérő szenzorok segítségével kalkulálja a szükséges villanási energiát E-TTL (Evaluative): az elv az A-TTL-lel megegyezik, de a mérővillanást olyan gyorsan követi a fővillanás, hogy alig lehet észrevenni hogy nem egyet villan a vaku. A DSRL vázak ezt használják. Nemtom van-e olyan, ami ismeri az A-TTL-t. |
|
A hozzászólás:
 |
Axel"
2005-02-18 15:18:52
|
334
|
| TTL=A-TTL? Tehát 300D-hez csak E-TTL vakuk jók? |
|
Előzmény:
 |
papugaja
2005-02-18 14:52:33
|
332
|
http://www.metz.de/en/service_support/service/bedienungsanleitungen/download.85.pdf
96.oldal: "Supported dedicated functions"
130. oldal:"The mecablitz 36AF-3 is only suitable for the TTL flash mode." A 300D E-TTL módot ismer, egyszerű és A-TTL-t nem. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|