Keresés

Részletes keresés

papugaja Creative Commons License 2005-02-18 15:39:17 337
TTL: egyszerű, lencsén keresztüli fénymérésen alapuló vakuvezérlés: zár nyílik, vaku indul, érzékelő a film felületéről visszaverődő fény mennyiségét méri, megfelelő pillanatban leállítja a vakut, zár csuk. A digit érzékelő fényvisszaverési tulajdonságai miatt DSLR vázakban nem alkalmazzák.
A-TTL (Advanced): az expó előtt elővillantást alkalmaz, a normál fénymérő szenzorok segítségével kalkulálja a szükséges villanási energiát
E-TTL (Evaluative): az elv az A-TTL-lel megegyezik, de a mérővillanást olyan gyorsan követi a fővillanás, hogy alig lehet észrevenni hogy nem egyet villan a vaku. A DSRL vázak ezt használják. Nemtom van-e olyan, ami ismeri az A-TTL-t.
acel Creative Commons License 2005-02-18 15:21:18 336

A-TTL nem E-TTL- ez a Canon e-ttl elotti elovillantasos vakuzasa.

http://www.bobatkins.com/photography/eosfaq/flashfaq.htm

 

A hozzászólás:
Axel" Creative Commons License 2005-02-18 15:18:52 334
TTL=A-TTL? Tehát 300D-hez csak E-TTL vakuk jók?
Előzmény:
papugaja Creative Commons License 2005-02-18 14:52:33 332
http://www.metz.de/en/service_support/service/bedienungsanleitungen/download.85.pdf

96.oldal: "Supported dedicated functions"

130. oldal:"The mecablitz 36AF-3 is only suitable for the TTL flash mode."
A 300D E-TTL módot ismer, egyszerű és A-TTL-t nem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!