Keresés

Részletes keresés

LRRP Creative Commons License 2005-02-11 23:53:26 13
messze nem ilyen súlyos a helyzet a folyamatos technikai fejlődés miatt. Sőt egyáltalán nem is súlyos. Olyan áttörés várható 50 éven belül, hogy teljesen kontrollálni fogjuk a föld egyész ökológiai rendszerét (és nem csak azt)
A hozzászólás:
sing raal Creative Commons License 2005-02-11 16:20:38 12

 

már boccs,de nem fogtad fel,mit is szerettem volna vázolni előtted:((az okölógia egy egység,rendkívül sérülékeny egész.ha kivezsed egy darabját,csak idő kérdése,mikor hullik darabjaira.a ragadozók amellett,hogy kordában tartják a növényevőket,szelektálnak is:beteg,idős,gyenge vagy éppen fiatal állatokat ejtenek el,de sohasem az életerős példányokat.már említettem neked,de a biodiverzitás megörzése közös érdekünk.pont amiatt tartunk ma ott,ahol,mert a sok bunkó azt hiszi,h övéa  világ,és zabálhaz,pazarolhat,pocsékolhat annyit,amennyit akar.a te egy heti kajaadagodból szerinted hány indiai kisgyereket lehetne jóllakatni,ha már ragaszkodsz ehhez a példához???

miért vannak indiában,meg úgy általában a fejlődő országokban nyomornegyedek???szerinted???egyfelől a pazarló,kizsákmányoló nyugati társadalmak okán.másfelől pedig gondolj csak bele,indiában kasztrendszer működött,és még működik ma is.az emberek kénytelenek voltak angy családban élni,hogy öreg korukra legyen kire támaszkodniuk.korábban,amíg nem terjedt el a jótékonykodás,nem volt ensz,unicef,vöröskerszt és hasonlók,addig a nő megszülte a 8-10 gyerekét,életben maradt mondjuk 3.ma már emgkapják a gyerekek az oltásokat,és némi alap eü ellátást.de a nők továbbra is szülik a gyerekekket,annyia  különbség,h ezek a ygerekek életben is maradnak.több gyerek,több kaja kell.az ország enm tudja etetni a lakóit,kivágják,felégetik aze rdőket,h legeltessenek és termesszenek valamit a soványka földön,ami pár évalatt kiég,erodálódik,és kész,vége.egyre fogy a kaja,egyre több az ember,adósságok,segélyek....szűküla  kör,nincs kiút,és ők csak szaporodnak,szaporodnak.......a nyugat meg csak pazarol,pazarol....és kész az ökológiai krach!:(((

Előzmény:
LRRP Creative Commons License 2005-02-10 12:38:58 8

Nem kipustítani, hanem nagy mennyiséget levadászni mentek, ezzel egy egyensúlyt alakítottak volna ki, amúgy ezek nyomornegyedben laknak, nem a dzsungelben. Tehát a párducoknak édesmind1 úgy is kipusztítják őket 5-6 éven belül, mert elfogy majd az erdő a terjeszkedés miatt, de addigis mindek kell seggfej állatvédők miatt 6 éves kislányoknak meghalniuk. miért nem irtunk ki minden szart (medve, farkas, párdus) már most? Totál felesleges állatok ezek, csak vadásszák a szarvasokat, vaddisznókat... ezt mind ez emberek elől eszik el...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!