|
|
 |
sing raal
2005-02-11 16:20:38
|
12
|
már boccs,de nem fogtad fel,mit is szerettem volna vázolni előtted:((az okölógia egy egység,rendkívül sérülékeny egész.ha kivezsed egy darabját,csak idő kérdése,mikor hullik darabjaira.a ragadozók amellett,hogy kordában tartják a növényevőket,szelektálnak is:beteg,idős,gyenge vagy éppen fiatal állatokat ejtenek el,de sohasem az életerős példányokat.már említettem neked,de a biodiverzitás megörzése közös érdekünk.pont amiatt tartunk ma ott,ahol,mert a sok bunkó azt hiszi,h övéa világ,és zabálhaz,pazarolhat,pocsékolhat annyit,amennyit akar.a te egy heti kajaadagodból szerinted hány indiai kisgyereket lehetne jóllakatni,ha már ragaszkodsz ehhez a példához???
miért vannak indiában,meg úgy általában a fejlődő országokban nyomornegyedek???szerinted???egyfelől a pazarló,kizsákmányoló nyugati társadalmak okán.másfelől pedig gondolj csak bele,indiában kasztrendszer működött,és még működik ma is.az emberek kénytelenek voltak angy családban élni,hogy öreg korukra legyen kire támaszkodniuk.korábban,amíg nem terjedt el a jótékonykodás,nem volt ensz,unicef,vöröskerszt és hasonlók,addig a nő megszülte a 8-10 gyerekét,életben maradt mondjuk 3.ma már emgkapják a gyerekek az oltásokat,és némi alap eü ellátást.de a nők továbbra is szülik a gyerekekket,annyia különbség,h ezek a ygerekek életben is maradnak.több gyerek,több kaja kell.az ország enm tudja etetni a lakóit,kivágják,felégetik aze rdőket,h legeltessenek és termesszenek valamit a soványka földön,ami pár évalatt kiég,erodálódik,és kész,vége.egyre fogy a kaja,egyre több az ember,adósságok,segélyek....szűküla kör,nincs kiút,és ők csak szaporodnak,szaporodnak.......a nyugat meg csak pazarol,pazarol....és kész az ökológiai krach!:((( |
|
 |
Anzika
2005-02-10 16:47:52
|
11
|
LRRP!
Nézd meg anyádat, rendesen megborotválta-e? Azután indulj el a bejárat felé! |
|
 |
naillight
2005-02-10 16:27:31
|
10
|
hm. látom nem olvastad végig sing raal hozzászólását. szakadj már el a farkas témától, olvasd tovább a folyamatábrát, léééégysziii....
nemtudom például hogy a lemming menyire hasznos az emberiség számára, ugyanis nem eszunk lemminget, a bundája pedig gyakorlatilag értékesíthetetlen a gyér minősége és az állat aprósága miatt. márpedig a farkas azt eszi többnyire. karibuból és tulokból nagyon keveset, minden esetben a fejletlen, beteg és/vagy öreg egyedeket, amellyel hozzájárulnak a prédapopuláció egészséges összetételéhez és ezáltal a faj fennmaradásához. ez a fajok közti egészséges kapcsolat lényege.
mellesleg a medve táplálékának 90%-át növényi eredetű táplálék teszi ki (jó lenne ha az egyes fajok viselkedését és környezetre gyakorolt hatását nem vennéd semmibe mikor nyilatkozol róluk,rendkivul hozzáértően).
miért is csak az természetes, ha az őslakos írtja ki az állatot? azért, mert az őslakos annyit öl amennyi kell neki és nem okoz jelentős károkat. ( ha így vesszük, s mint te állítottad, csak az őslakos természetes, akkor azok a nyomornegyedben élő indiaiak mivel voltak természetesebbek, mint én, te, vagy akár a gazember fehérek???)
faj szempontjából pedig a világon semmi különbség nincs az amerikai és az indiai emberek között, mert természetesek, emberek, egy fajba, családba, nemzetségbe tartoznak, igy különbséget sem lehet tenni közöttük(vagy rasszista is vagy??), ilyesformán lényegtelen hogy az indiai vagy a fehér ember teszi azt amit tesz.
párducoknak édesmind1 úgy is kipusztítják őket 5-6 éven belül, mert elfogy majd az erdő a terjeszkedés miatt
miért nem irtunk ki minden szart (medve, farkas, párdus) már most?
de addigis mindek kell seggfej állatvédők miatt 6 éves kislányoknak meghalniuk
fordítsuk meg a dolgot! az embereknek úgyis mindegy, mert ha a nagyragadozók kipusztulnak, akkor kipusztulnak az alacsonyabb "rendű' állatok is, és végül az ember is, és akkor nem egy-két, hanem 3-4 milliárd kislány és kisfiú fog megdögleni mindenki mással együtt. ezt úgy 50 évre saccolom(saccolják a TUDÓSOK, a SZAKÉRTŐK). miért nem nyírjuk ki őket most? mit számít az, nem? Úgyis kipusztulnak!
a természet pedig nem egy önálló, megszemélyesíthető akármi, a természet én vagyok, te vagy, a szomszéd néni, a bennszülött, a farkas, a medve, a nyúl, a galaandféreg, a fenyő, a tölgy, a bokor, és minden ami élőlény ezen a bolygón.
sajnos filozofálgatással csak totál téves képet kapsz a dolgokról ebben a témában.
próbáld meg másfelől megközelíteni a dolgokat, olyanokba is belegondolni ami nem hangzott el előadáson, hidd el érdekes "kirándulás" lesz!
|
|
 |
s z i l v i
2005-02-10 14:15:32
|
9
|
Emberek elől eszik el???
Nos nézd LRPP vagy kivagyte...
Ezek az állatok jóval előbb itt voltak a Földgolyón, mint ez a nyamvadt, mindent elpusztító rohadt emberi faj.
Az állatoknak ezerszer több joguk van itt élni, mint az embereknek, akik szennyezik a környezetet, és csak a pusztításra, rombolásra képesek a kényelmük és az önzésük miatt.
Inkább hálát adnál, hogy az állatok megtűrnek minket itt, és velünk együtt, egymás mellett is képesek békében élni, az ember meg hálaként meg kiirtaná őket...
Medve általi halált kívánok Neked, kedves LRPP!!
|
|
A hozzászólás:
 |
LRRP
2005-02-10 12:38:58
|
8
|
Nem kipustítani, hanem nagy mennyiséget levadászni mentek, ezzel egy egyensúlyt alakítottak volna ki, amúgy ezek nyomornegyedben laknak, nem a dzsungelben. Tehát a párducoknak édesmind1 úgy is kipusztítják őket 5-6 éven belül, mert elfogy majd az erdő a terjeszkedés miatt, de addigis mindek kell seggfej állatvédők miatt 6 éves kislányoknak meghalniuk. miért nem irtunk ki minden szart (medve, farkas, párdus) már most? Totál felesleges állatok ezek, csak vadásszák a szarvasokat, vaddisznókat... ezt mind ez emberek elől eszik el... |
|
Előzmény:
 |
sing raal
2005-02-10 11:10:09
|
7
|
sziasztok!!
néhány tévhitét szeretném eloszlatni a topicnyitónak!!!!nos,az őslakosok szinte sehol nem tudták elérni azt ,hogy valamilyen őshonos ragadzó állatot teljesen eltöröljenek a föld színéről.pl a bnnszülött dél amerikai indiánok,a dzsungellakó fajtából soha nem voltak elegen ahhoz,hogy egyáltalán nagyobb mértékű pusztítást vigyenek végbe a természetben.ennek 2 oka van:tisztelték az erdőt és lakóit,illetve tisztában voltak bizonyos ökológiai alapfogalmakkal a maguk módján:mindig csak annyi állatot ejetttek el,amennyire szükségük volt!!!a fajok tömeges kiirtása mindenhol az "európai ember" megjelenésével kezdődőtt.vagyí azért,mert behurcolt kártákony,nem őshonos állatokat(pl mauritiusra disznókat,patkányokat,amik fölzabálták a versenytársakhoz nem szokott dodó envű madár fiókáit,tojásait)
vagy az erszényes farkas ausztráliában,amelyet a birkák rémeként tartottak számon,és fizettek a leölésükért.
aztán ott vannak a tigrisek ásziában:igazán nagyméretű pusztításuuk a szép bundájukért kezdődött el.ezekhez vedd még hozzá a civilizációs vívmányokat:út és falu,városépítés,fakitermelés.....egyre csak zsugorodik az állatok természetes élőhelye!nem csodálkozok azon,hogy a nyomorult tigris vagy párduc behatol az emberlakta térségekbe.mivel nincs elegendő hely számára a természetben.
az,hogy megtartsuk,fenntartsuk a természets élőhelyeket,s velük a biológiai diverzitást,saját érdekünk is.a természet körförgása jól eltalált,de rendkívül sérülékeny,kényes egyensúly.egyik kis téglára 3 mésik épül,s ha egyet kihúzol ennek a képzeletbeli vérnak az oldalábnól,lehet borul az egész.ha nincsenek tigrisek alias csúcsragadiozók,akkor elszaporodnak a növényevők.lezabálnak minden zöldterületet,károsítják a vetést.következő évben már fák hiányában nem lesz ami emgkösse a földet.talaj és vízerozió lép fel,és 4-5 éven belül helló termőföld,lezs egy szépen leerodálódott földdarabod.éhezők százezreivel,mehetnek majd az ensz segélyek a Te pénzeden is,és nézhtezs kia fejedből,h megy fel a kaja ára.....szóval ez egyáltalán enm erről szól,h most sajnálatos módon meghalt 5 falusi,egy szerencsétlen baleset folytán.
hallottál a fenntartható fejlődésről???hogy mindig cak annyit vegyünk ki,amennyit vissza is tudunk tenni????a jövőe vetítve ez az egyetlen út.szó sincs semmiféle gyarmatrendaszerről,meg bébiadagú kajákról.de tudomásul kell venni,hogy az erőforrások végesek,és nem az ember lakja egyedül a földet.és emberből sem 10 db,hanem 6 milliárd....és el kell jutni odáig,hogy megértsd,hogy az állatok,ill az összes többi élőlény ugyanúgy részese,lakója,hazsnálója a földnek,ami nem lehet,és nem is volt sohasem az ember kizárólagos tulajdnoa.ahhoz,h élhess,meg kell tartanod a többi élőlényt is,különben rövid úton kapmó lesz a dicsőséges emberi fajnak....
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|