Keresés

Részletes keresés

LRRP Creative Commons License 2005-02-10 12:38:58 8

Nem kipustítani, hanem nagy mennyiséget levadászni mentek, ezzel egy egyensúlyt alakítottak volna ki, amúgy ezek nyomornegyedben laknak, nem a dzsungelben. Tehát a párducoknak édesmind1 úgy is kipusztítják őket 5-6 éven belül, mert elfogy majd az erdő a terjeszkedés miatt, de addigis mindek kell seggfej állatvédők miatt 6 éves kislányoknak meghalniuk. miért nem irtunk ki minden szart (medve, farkas, párdus) már most? Totál felesleges állatok ezek, csak vadásszák a szarvasokat, vaddisznókat... ezt mind ez emberek elől eszik el...

A hozzászólás:
sing raal Creative Commons License 2005-02-10 11:10:09 7

sziasztok!!

néhány tévhitét szeretném eloszlatni a topicnyitónak!!!!nos,az őslakosok szinte sehol nem tudták elérni azt ,hogy valamilyen őshonos ragadzó állatot teljesen eltöröljenek a föld színéről.pl a bnnszülött dél amerikai indiánok,a dzsungellakó fajtából soha nem voltak elegen ahhoz,hogy egyáltalán nagyobb mértékű pusztítást vigyenek végbe a természetben.ennek 2 oka van:tisztelték az erdőt és lakóit,illetve tisztában voltak bizonyos ökológiai alapfogalmakkal a maguk módján:mindig csak annyi állatot ejetttek el,amennyire szükségük volt!!!a fajok tömeges kiirtása mindenhol az "európai ember" megjelenésével kezdődőtt.vagyí azért,mert behurcolt kártákony,nem őshonos állatokat(pl mauritiusra disznókat,patkányokat,amik fölzabálták a versenytársakhoz nem szokott dodó envű madár fiókáit,tojásait)

vagy az erszényes farkas ausztráliában,amelyet a birkák rémeként tartottak számon,és fizettek a leölésükért.

aztán ott vannak a tigrisek ásziában:igazán nagyméretű pusztításuuk a szép bundájukért kezdődött el.ezekhez vedd még hozzá a civilizációs vívmányokat:út és falu,városépítés,fakitermelés.....egyre csak zsugorodik az állatok természetes élőhelye!nem csodálkozok azon,hogy a nyomorult tigris vagy párduc behatol az emberlakta térségekbe.mivel nincs elegendő hely számára  a természetben.

az,hogy megtartsuk,fenntartsuk a természets élőhelyeket,s velük a biológiai diverzitást,saját érdekünk is.a természet körförgása jól eltalált,de rendkívül sérülékeny,kényes egyensúly.egyik kis téglára 3 mésik épül,s ha egyet kihúzol ennek a képzeletbeli vérnak az oldalábnól,lehet borul az egész.ha nincsenek tigrisek alias csúcsragadiozók,akkor elszaporodnak a növényevők.lezabálnak minden zöldterületet,károsítják a vetést.következő évben már fák hiányában nem lesz ami emgkösse a földet.talaj és vízerozió lép fel,és 4-5 éven belül helló termőföld,lezs egy szépen leerodálódott földdarabod.éhezők százezreivel,mehetnek majd az ensz segélyek a Te pénzeden is,és nézhtezs kia  fejedből,h megy fel a kaja ára.....szóval ez egyáltalán enm erről szól,h most sajnálatos módon meghalt 5 falusi,egy szerencsétlen baleset folytán.

hallottál a fenntartható fejlődésről???hogy mindig cak annyit vegyünk ki,amennyit vissza is tudunk tenni????a jövőe vetítve ez az egyetlen út.szó sincs semmiféle gyarmatrendaszerről,meg bébiadagú kajákról.de tudomásul kell venni,hogy az erőforrások végesek,és nem az ember lakja egyedül a földet.és emberből sem 10 db,hanem 6 milliárd....és el kell jutni odáig,hogy megértsd,hogy az állatok,ill az összes többi élőlény ugyanúgy részese,lakója,hazsnálója a földnek,ami nem lehet,és nem is volt sohasem az ember kizárólagos tulajdnoa.ahhoz,h élhess,meg kell tartanod a többi élőlényt is,különben rövid úton kapmó lesz a dicsőséges emberi fajnak....

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!