Sajnos a szenzációhajhász cím egyáltalán nem szenzációs, hanem inkább visszataszító történetet (történeteket) takar.
Akik látták a National Geographic: Ragadozók az álomgyárban című filmjét azoknak talán nem is kell semmi továbbit mondanom, elég ha a címet említem meg.
De akik nem láttam ezt a műsort, azoknak néhány szóban megpróbálom elmondani, hogy hova is zűlöttek korunk állatvédői.
A történet Indiába vezet minket, ahol emberek halnak meg (vagy inkább ölik őket meg állatvédők párducok segítségével) a mi nemtörődömségünk miatt. Mert az állatvédelem európai (vagy inkább amerikai) találmány, amire hajlamosak vagyunk mindenféle kritika, ill. előzetes tudakozódás nélkül rábillenteni. De lássuk mit, ill. kiket is támogatunk ekkor. Olyan embereket, akik miatt pl. több nő, és egy 6 éves kislány halt meg egy indiai nagyváros nyomornegyedében, mert megették őket a párducok. Az éppen a párducok kiirtására felszerelkező ŐSLAKOS tömeget csak a néhány önjelölt állatvédő, na és persze az ő pénzük, és befolyásuk által odavezényelt indiai katonák tartották vissza. A képsorok hangulata a letűntnek hitt rabszolgakereskedelem, vagy még inkább a gyarmati idők hangulatát idézi. A néhány fejlett országból odavetődött nagyúr dirigál a helyi állami hadseregnek- akik persze engedelmeskednek, mert a saját országuk léte attól függ, hogy ezek a betolakodók mit mondanak otthoniaknak- vajon eléggé ki lett-e nyalva a seggük, és azt randalírozhattak-e ami csak eszükbe jutott. Ha igen, akkor megy a segély, ha nem, mennek a lopakodók...
Ami különösen felháborító az egészben, az az, hogy legalább 60 évvel ezelőtti elődeink ezt nyíltan fel is vállalták. Tudta mindenki kit is rejt az a szó, hogy gyarmaton élő fehérember. Ma azonban a fejlett országok igazi galamblelkei mennek oda párducot megvédeni a kihalástól- ha kell akkor emberéletek árán is(mert ez valami isteni küldetés, elvont eszme ami értelmet adhat amúgy dögunalmas életüknek). Ők azok, akik a természetről, a természetességről beszélnek, miközben ugyanúgy szárítják a hajukat az atomerőművekből jövő árammal. Akik képtelenek felfogni, hogy ha régebbi technológiára térne át az emberiség (biofarmosok) akkor 5millárd ember éhenhalna. (Mindentudás egyeteme Szabó Gábor fizikus prof előadása édemes megnézni, hova vezetne az autók lecserélése lovakra... ez csak 1 a népszerű utópiáikból)
Szóval ők valami jó kedvéért, valami meg nem értett dologért mennek (az egyébként totál felesleges) expedícióikra. Ők már nem nagyapáink vadászai, akik felvállalták, hogy saját örömükre mennek méregdrágai útjaikra, hanem ők a hasznos állatvédők, akik csak eszközei egy nagy és fontos célnak- annak hogy egy listán egyre nagyobb szám álljon náhány állat neve mellett.
Tehát ha igent mondunk az állatvédelemre, akkor 6éves gyerekmenükre mondunk igent, gyarmatrendszerre mondunk igent. |