Jimmy!
Ez az tekercs gyerek nem böfentett ám akkora hülyeséget!
Valami hasonlót mondtam én is neked azzal, hogy nem a világítással lesz a gond, hanem a modellekkel....
-----
Van nekem egy portréfényképezés cimű könyvem. (valahol jól elveszve....)
Abben benne a recept:
A főfény jobbközépről, derítés balfentről. Vagy fordítva!
Kis diszítőfény hátulról-fentről.
Főfény/deritő aránya 1:2 de lehet 1:3 is.
A fény meg minnél nagyobb felületről derüljön.
Kell valami homogénszerű hátér.
Derítőlappal nem is kell vacakolni, majd nyakárnyékot PS megoldja.
Obi 100mm, rekesz f8, érzékenység ISO400, azt hadd szóljon!
(a családtagok sok mindennek tudnak örülni!)
Meg van egy angol link is, ahol ezt ábrákkal is jól elmagyarázzák.
Az is elveszett... de biztos ki lehet goglézni.
Ezeken a helyeken csak a lényeg nincs leírva... mitől lesz a modellből portréalany.
magam sem tudom, ezért fotozgatok leginább simens csillagokat.
-------------
Ez segít???
http://sell-it-on-the-net.com/images/equipment/setup_complete_flashlight110i_kit.jpg
Százbolha
|