Keresés

Részletes keresés

tEKErcs Creative Commons License 2005-02-02 19:26:48 309
"És különben is, itt nem egy életreszóló portrét fogok majd csinálni, hanem tablóképeket.."

na ebben tévedsz ezért volt bennem a szkepszis:

Ugyanis a tablókép: ÉLETRESZÓLÓ felvétel, az örökkévalóságnak készül.

eke
Százbolha Creative Commons License 2005-02-02 02:09:29 306

Jimmy!

 

Ez az tekercs gyerek nem böfentett ám akkora hülyeséget!

 

Valami hasonlót mondtam én is neked azzal, hogy nem a világítással lesz a gond, hanem a modellekkel....

 

-----

 

Van nekem egy portréfényképezés cimű könyvem. (valahol jól elveszve....)

Abben benne a recept:

A főfény jobbközépről, derítés balfentről. Vagy fordítva!

Kis diszítőfény hátulról-fentről.

 

Főfény/deritő aránya 1:2 de lehet 1:3 is.

A fény meg minnél nagyobb felületről derüljön.

Kell valami homogénszerű hátér.

Derítőlappal nem is kell vacakolni, majd nyakárnyékot PS megoldja.

Obi 100mm, rekesz f8, érzékenység ISO400, azt hadd szóljon!

(a családtagok sok mindennek tudnak örülni!)

 

Meg van egy angol link is, ahol ezt ábrákkal is jól elmagyarázzák.

Az is elveszett... de biztos ki lehet goglézni.

 

Ezeken a helyeken csak a lényeg nincs leírva... mitől lesz a modellből portréalany.

magam sem tudom, ezért fotozgatok leginább simens csillagokat.

 

-------------

 

Ez segít???

http://sell-it-on-the-net.com/images/equipment/setup_complete_flashlight110i_kit.jpg

 

Százbolha

 

 

A hozzászólás:
fulig jimmy Creative Commons License 2005-02-01 20:49:09 304
uhhh....

ez aztán a segítő válasz...

Szerinted nem tudom tekercs, hogy mi a portréfényképezés lényege?
én a technikai megvalósítására gondoltam, a jó fénybeállításoknak egy műtermi körülmények között (jelen esetben majd iskolai osztályterem), hogy nem ismerem eléggé és ezért kértem ebben segítséget, de tőled nem ezt kaptam, hanem valami merő lenézést. Nem tudom milyen alapon írsz vissza nekem így!
És különben is, itt nem egy életreszóló portrét fogok majd csinálni, hanem tablóképeket...na mindegy....

Remélem más segítőkészebb lesz, mint te!

Fülig Jimmy
Előzmény:
tEKErcs Creative Commons License 2005-02-01 20:38:39 303
....először vennék egy Yousuf Karsh albumot majd amikor ezt megnéztem elgondolkoznék, hogy mi is a portréfényképezés LÉNYEGE?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!