Keresés

Részletes keresés

ftonyo Creative Commons License 2005-01-25 03:27:50 54

" Szerinted hogyan lettek a germánok? És hova lettek a kelták?

 

És miért akarsz a számba adni ilyen idétlenségeket:

"

 (németek= kelta-germán-szláv "fattyúnépség") "

 

Adja a rosseb.

 

De szó szerint ismételted Gobineau gróf tézisét, csak Te a "mé,et" szó helyett a "germánt" irtad.

 

Ami azért is abszurd, hogy kérdésed 2. felére is utaljak, mert a germánok nem LETTEK senkiből, mert ők a 3 - vagy ha a baltit különállónak vesszük - 4 európai IE népcsoport egyike. Tehát ök max vmilyen ős-IE szubsztrátumból származnak.

 

beezer Creative Commons License 2005-01-24 09:50:54 40
úgy mint más népek. megszülettek. A kelták meg nem lettek sehová. Ott vannak ahol voltak. Csak a nyelvük veszett el. Hollandia, Belgium lakóinak zöme kelta eredetű, Franciaországban pedig csak a XVIII. sz. táján tűntek el az utolsó gall nyelvű zárványok. A szigeti kelták pedig köszönik, a mai napig megvannak.
A hozzászólás:
turtur Creative Commons License 2005-01-24 09:46:38 38

Szerinted hogyan lettek a germánok? És hova lettek a kelták?

 

És miért akarsz a számba adni ilyen idétlenségeket:

"

 (németek= kelta-germán-szláv "fattyúnépség")

 

Előzmény:
ftonyo Creative Commons License 2005-01-24 01:21:46 31

"A kimmerek germánok tehát indoeurópaiak.

 

Lehet talán a kimberekkel téveszted őket. Őket Kr. e. 110 körül irtották ki a rómaiak, mintegy 750000 embert. Cézár példaképe, Marius volt a tettes.

 

A kimmerek ezzel ellentétben a Fekete-tenger körül éltek, és egy alkalommal a szkítákkal találták magukat szemben."

 

Legnagyobb sajnálatomra ebben turturnak van igaza....................

 

"A kelták elődei Európában a germánoknak, de nem a rokonaik. Viszont rájuk telepedve műveltségüket és nyelvüket átvéve mégiscsak új nép jött létre az egyesülésükből. Ezeket hívják ma germánnak"

 

Ez viszont baromság, Gobineau gróf rasszista elméletének felelevenitése (németek= kelta-germán-szláv "fattyúnépség") 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!